Aktualności | Zajęcia pozalekcyjne w ZSP10

Zajęcia pozalekcyjne w ZSP10

Zajęcia pozalekcyjne w ZSP10

Opublikowane: 17.12.2021 / Sekcja: Oświata 

Czy są jeszcze tacy, którzy z przyjemnoscią zostają po lekcjach w szkole? Okazuje się, że wszystko zależy od przygotowanej oferty. W Szkole Podstawowej nr 20 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10 jest ona na tyle atrakcyjna, że na postawione w pierwszym zdaniu pytanie, dzieciaki odpowiadają: Taaaak! Nie tylko z bardzo dużym zaangażowaniem uczestniczą w dodatkowych zajęciach z wychowania fizycznego, ale wręcz nie chcą ze szkoły wychodzić.

Szkoła oferuje swoim uczniom zajęcia w dwóch grupach - pierwsza to piłka siatkowa: zajęcia skierowane są do wszystkich chętnych uczniów, którzy chcą rozwijać - poza obowiązkowymi lekcjami wychowania fizycznego - swoje umiejętności z zakresu gry w piłkę siatkową.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, we wtorki w godzinach 15:30-17:30.
Na zajęcia aktualnie uczęszczają 22 osoby. Jest to grupa mieszana dzieci z klas od IV do VIII. Uczniowie klas młodszych uczą się podstawowych elementów technicznych piłki siatkowej, natomiast starsza grupa dzieci doskonali swoje umiejętności techniczne poznane na lekcjach wychowania fizycznego. Dzieci z bardzo dużym zaangażowaniem uczestniczą zajęciach.
Drugą grupę tworzą uczniowie klas od I do VI, którzy chcą poznać podstawowe zasady w hokeju na trawie. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki. We wtorki z lekcji korzystają uczniowie klas I-III, w czwartek dzieci klas IV-VI. Dzieci uczą się poprzez zabawę. Ćwiczenia specjalistyczne przeplatane są grami i zabawi koordynacyjno - ruchowymi.

To nam się podoba!

Zajęcia dodatkowe w ZSP10 Zajęcia dodatkowe w ZSP10 Zajęcia dodatkowe w ZSP10 Zajęcia dodatkowe w ZSP10 Zajęcia dodatkowe w ZSP10