Typ zawartości: Aktualności

Noc Muzeów - Noc Stulecia! W tym roku startuje 15 maja i w dużej mierze poświęcona jest Stuleciu Powstania Śląskiego.
W maju 2021 roku, a zatem sto lat po zrywie Ślązaków polskiego ducha, dzięki którym znaczny obszar Górnego Śląska stał się częścią odrodzonej Rzeczypospolitej, Noc Muzeów w Gliwicach może mieć tylko jeden temat – „Stulecie III powstania śląskiego - Tobie Polsko”.

Typ zawartości: Aktualności

Gliwiccy pływacy nie zawiedli. Na rozgrywanych w dniach 28 kwietnia ‒ 2 maja w Lublinie, na basenie olimpijskim Aqua Lublin Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, uczniowie gliwickich szkół - zarówno z klas pływackich, jak i ogólnych, ponownie udowodnili, że mogą się mierzyć z najlepszymi. Na starcie można było zobaczyć ścisłą czołówkę krajową. Warto bowiem wiedzieć, że mistrzostwa były równocześnie zawodami kwalifikacyjnymi do XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2021.

Typ zawartości: Aktualności

Jeszcze podsumowania i Listy laureatów XIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach nie zeszły z czołówek prasy i portali internetowych związanych z edukacją muzyczną, a o gliwickiej Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. oraz o jej uczniach znów głośno. Tym razem  za sprawą Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych.

Typ zawartości: Aktualności

Budowa hali sportowej, nowoczesnego zaplecza dydaktycznego oraz boisk w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. E. Dembowskiego w Gliwicach, to z pewnością inwestycja, którą można zaliczyć do jednej z większych i najbardziej prestiżowych w gliwickiej oświacie. Nowoczesny i bardzo odważny projekt robi ogromne wrażenie. Zlokalizowanych wewnątrz budynku pracowni, wyposażonych w nowoczesne pomoce dydaktyczne z wyposażeniem na miarę XXI wieku, nie powstydziłaby się niejedna uczelnia wyższa.
Przybliżony koszt budowy nowej hali sportowej, trzypiętrowego budynku dydaktycznego, boiska ze sztuczną nawierzchnią i modernizacji terenu wokół szkoły, to ponad 23 mln zł.

Typ zawartości: Aktualności

Jan Baranowski i Daniel Oktawian Piotrowski wygrali XIII Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. L. Różyckiego. Obaj są uczniami klasy wokalnej Państwowej Szkoły Muzycznej im. L. Różyckiego w Gliwicach.

Typ zawartości: Aktualności

Okres nauki zdalnej to dla wielu uczniów czas zmniejszonej aktywności fizycznej. By zachęcić do pozytywnej zmiany, w dniach 6-14 kwietnia 2021 r., odbyła się - organizowana przez partnera lokalnego firmę Pho3nix - rywalizacja sportowa pod nazwą „Konkurs na największą liczbę kroków”. Inicjatywa skierowana była do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Przystąpiło do niej łącznie 425 placówek ze wszystkich województw. Na koncie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Gliwicach zanotowano 12 152 094 kroków, w efekcie czego uczniowie szkoły zdobyli II miejsce w Polsce. Uczniowie dali z siebie wszystko i udowodnili tym samym, ile mają w sobie chęci, zapału, zaangażowania, wytrwałości i - przede wszystkim - siły w nogach.

Typ zawartości: Aktualności

W ubiegłym stuleciu Hugo Steinhaus powiedział: Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę. Ufając słowom uczonego, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gliwicach nie musi obawiać się konkurencji. Społeczność szkolna z radością i satysfakcją przyjęła wiadomość o tym, że uczeń klasy 8 a, Dominik Styła, został laureatem III stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Typ zawartości: Aktualności

Gliwicka oświata. To 53 oświatowe jednostki organizacyjne, w skład których wchodzi:

  • 29 przedszkoli miejskich,
  • 32 szkoły podstawowe,
  • 9 liceów ogólnokształcących,
  • 8 zespołów szkół zawodowych,
  • Młodzieżowy Dom Kultury,
  • Państwowa Szkoła Muzyczna,
  • Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii,
  • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna,

zlokalizowanych w 21 dzielnicach naszego miasta.

Typ zawartości: Aktualności

Powiatowy Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną - ZNANI GLIWICZANIE - to przedsięwzięcie, którego celem jest zainteresowanie uczniów życiem i działalnością sławnych ludzi związanych z Gliwicami. Organizatorem konkursu była w lutym bieżącego roku Szkoła Podstawowa nr 36 im. Johna Baildona w Gliwicach. Impreza została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice - Adama Neumanna oraz Dyrektora Muzeum w Gliwicach - Grzegorza Krawczyka. Koordynatorką konkursu była nauczycielka języka polskiego - Elżbieta Koloczek.

Typ zawartości: Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Gliwicach słyną z wszechstronnych zainteresowań. Z okazji 100. rocznicy Plebiscytu na Górnym Śląsku, zgłębiali wiedzę na temat losu Górnoślązaków. Owocem ciekawej i pełnej pasji odkrywania dziejów regionu i jego mieszkańców pracy, są... plakaty plebiscytowe zachęcające do  zagłosowania za przynależnością regionu do państwa polskiego.