Typ zawartości: Aktualności
Nauczyciel to zawód i powołanie, to umiejętność poświęcania się dla dobra innych osób. Nauczyciel nie tylko uczy, ale także pomaga uczniom odnaleźć w sobie to, co najlepsze.

Podczas uroczystej Gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14 października w Teatrze Miejskim w Gliwicach uhonorowano ludzi nieprzeciętnych – zaangażowanych w swoją pracę, ludzi o wielkich sercach – ambasadorów naszego miasta w dziedzinie oświaty. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu gliwickie szkoły są miejscem, w którym nauczyciel - dzieląc się z uczniami wiedzą - zaraża ich marzeniami, udowadnia, że sukces można osiągać z pasją.

Typ zawartości: Aktualności

Szkolenie poligonowe uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach w 6 Batalionie Powietrznodesantowym, to survival na miarę zawodowego wojska!

Typ zawartości: Aktualności

Warto zbierać plastikowe nakrętki? Oczywiście! Zwłaszcza, że przez tę prostą czynność, można pomagać innym. W dzielnicy Sikornik, w Szkole Podstawowej nr 41 wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 w Gliwicach, zbieranie plastikowych nakrętek jest już nie tylko praktyką w zakresie chęci i możliwości wsparcia potrzebujących, ale i tradycją, w którą od początku włączył się jeden z rodziców. Razem ze swoim synem Dominikiem, pakuje nakrętki do plastikowych 5-litrowych butli, i takie dostarcza do szkoły, przy wszelkiego rodzaju inicjatywach, czy konkursach.

Typ zawartości: Aktualności

Przemaszerowali dookoła stadionu jak podczas igrzysk olimpijskich, zapalili znicz, by później biegać, skakać, rzucać, a nad stadionem podczas imprezy, dumnie powiewała flaga olimpijska.
8 października 2021 r., na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach, zorganizowano mini-olimpiadę lekkoatletyczną dla najmłodszych.

Typ zawartości: Aktualności

„Co naprawdę młodzi ludzie robią online – teraz i w pandemii - i co z tego wynika?”
Na te pytania starał się odpowiedzieć 4 października b.r., Jacek Pyżalski, profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konferencja odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym im. W. Wróblewskiego w Gliwicach, a została zorganizowana przy współudziale V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga w Gliwicach.

Typ zawartości: Aktualności

Czym jest rozówj neurobiologiczny? Czym jest uwarunkowany? Czy wiedza o nim jest do czegokolwiek przydatna? Na te oraz inne pytania, starał się odpowiedzieć Profesor Marek Kaczmarzyk, który w sobotę 2 października 2021, w Placówce Kształcenia Ustawicznego FILOMATA w Gliwicach poprowadził warsztaty dla nauczycieli i rodziców. Podczas całodniowych warsztatów uczestnicy zgłębiali intensywnie i interaktywnie ważny temat, jakim jest NEUROBIOLOGIA PRZEDSZKOLAKA.

Typ zawartości: Aktualności

Jak co roku, Szkolny Związek Sportowy w Gliwicach zorganizował w ramach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej, Zawody Szkół Średnich. Odbyły się one 23 września 2021, a miejscem zmagań była Arena Lekkoatletyczna przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w dzielnicy Kopernik. Kierownikiem zawodów był Adam Śniegórski, natomiast sędzią głównym Józef Ramus.

Typ zawartości: Aktualności

Trudne losy Ślązaków w trakcie powstań śląskich i plebiscytu, to temat przewodni sztuki, którą w siedzibie MDK Scena Bojków, wystawili uczniowie z klasy 7b Szkoły Podstawowej nr 8 w Gliwicach. "Gołąbek niepokoju", bo taki tytuł nosiło przedstawienie, to kolejna odsłona "Bojkowskiego września" - cyklu wydarzeń kulturalnych,  realizowanych w gliwickiej dzielnicy Bojków.

Typ zawartości: Aktualności

Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata? Prace na taki temat pisali uczestnicy szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu „List do taty”. Organizatorami przedsięwzięcia propagującego rolę ojca w rodzinie oraz w życiu i rozwoju dziecka są: senatorowie z różnych okręgów, w tym senator Zygmunt Frankiewicz i jego biuro senatorskie, a także Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP i Zespół Tato.Net Fundacji im. św. Cyryla i Metodego. Tradycyjnie partnerem konkursu jest Rzecznik Praw Dziecka. 

Typ zawartości: Aktualności

Nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach zaskoczyli przechodniów muzyczną niespodzianką. Od godziny szesnastej, w czwartkowe popołudnie 16 września 2021, z jednego z balkonów budynku szkoły popłynęły instrumentalne i wokalne dźwięki, gromadząc na skwerze Bottrop licznych słuchaczy.