Typ zawartości: Aktualności

Cóż to za dominacja! Na 10 drużyn, które znalazły się w finale ogólnopolskiego konkursu Motorola Science Cup, aż 3 składały się z uczniów Złotego Technikum nr 1 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych. W sukcesie, chyba ten właśnie ten fakt, jest najbardziej godny uwagi.

Typ zawartości: Aktualności

Szkoła Podstawowa nr 36 im. Johna Baildona w Gliwicach zorganizowała II Powiatowy Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialą  Znani Gliwiczanie. Impreza, w której wzięło udział 11 gliwickich szkół została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice - Adama Neumanna.

Typ zawartości: Aktualności

Z radością i dumą informujemy, że Amelia Hilaszek, uczennica klasy 2bp Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach, zajęła III miejsce w konkursie fotograficznym „Jesteśmy u podszewki rzeczy”. Konkurs został zorganizowany przez bytomską Ogólnokształcącą Szkołę Baletową, pod patronatem senator RP Haliny Biedy oraz Prezydenta Miasta Bytomia Mariusza Wołosza, w ramach tegorocznych obchodów poświęconych twórczości Brunona Schulza.

Typ zawartości: Aktualności

Kwiaty. Były tematem X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Origami „Magia zamknięta w papierze” pod patronatem Galicyjskiej Grupy Origami. Organizatorami Konkursu były trzy gliwickie szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5. Konkurs popularyzował sztukę origami jako formę spędzania wolnego czasu. Uczestniczy musieli wykazać się nie tylko zmysłem artystycznym, ale także pomysłowością, wyobraźnią przestrzenną czy sprawnością manualną. Komisja konkursowa z Galicyjskiej Grupy Origami w składzie Beata Kupczak i Małgorzata Łodo miała twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie, wśród laureatów znalazły się dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 im. Obrońców Pokoju w Gliwicach. W kategorii „Dzieci klasy 1” I miejsce zdobyła Lena Grajek. Jej starsza koleżanka – Nikola Wolińska zajęła I miejsce w kategorii „Nastolatki klasy 7”.

Typ zawartości: Aktualności

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 14 w Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach 2 czerwca 2022 roku w Katowicach odniosły ogromny sukces, zdobywając III miejsce w Finale Igrzysk Dzieci województwa śląskiego w piłce ręcznej dziewcząt.

Typ zawartości: Aktualności

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 41 w Gliwicach, należącej do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 w Gliwicach, od kilku lat zbiera plastikowe nakrętki, które przekazuje dla chorej i wymagającej rehabilitacji dziewczynki - Joasi Mierzwy.

Typ zawartości: Aktualności

W dniu 07.06.2022r.w Szkole Podstawowej nr 9 im. Króla Jana III Sobieskiego w Gliwicach odbyła się kolejna edycja projektu edukacyjnego „e-babcia, e-dziadek”. Głównym celem projektu jest zapoznanie babć i dziadków z technologią informacyjną a przy tym zaprezentowanie przez wnuków swoich umiejętności posługiwania się komputerem i Internetem. Ważnym aspektem jest również pogłębienie relacji rodzinnych.

Typ zawartości: Aktualności

Diecezjalna Szkoła Muzyczna II st. w Gliwicach przy ul. Łużyckiej 1 rozpoczęła swoją działalność 1 września 2018 roku i powstała w miejsce założonej w 2002 roku Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia.

Typ zawartości: Aktualności

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 zwycięzcą w konkursie "Zielona pracownia 2022".

Typ zawartości: Aktualności

„Zwiastuny” to wyróżnienia przyznawane młodym artystom. W tym roku 130 statuetek powędrowało do utalentowanych uczniów gliwickich szkół. Uroczysta gala odbyła się 6 czerwca w Teatrze Miejskim.