Trzej młodzi gliwiczanie nagrodzeni za postawę obywatelską!

Dodano: 14.09.2020 / Sekcja:
Młodzi bohaterowie foto: Dorota Nita-Grabiec

Trzech niezwykłych młodych ludzi Aleks, Michał i Igor uczestniczyli dzisiaj w spotkaniu z Z-cą Prezydenta Miasta Gliwice Ewą Weber i zastępcą komendanta Straży Miejskiej w Gliwicach Rafałem Bogdołem. Chłopcy zasłużyli na miano lokalnych bohaterów, wykazali się wzorową postawą obywatelską i dzięki ich reakcji, osoba potrzebująca pomocy, trafiła pod opiekę lekarzy. Aleks Nazarkiewicz i Michał Samek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 oraz Igor Krupiński – uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, odebrali upominki oraz zasłużone podziękowania.

Jak czytamy w notatce komendanta Straży Miejskiej w Gliwicach - Dzięki właściwej postawie, zaangażowaniu oraz natychmiastowej reakcji nastolatków udzielono osobie potrzebującej pomocy. Na pochwałę zasługuje również ich profesjonalna postawa, która umożliwiła podjęcie działań. Nie zawahali się i nie przeszli obojętnie koło drugiego człowieka. W czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia na drugiego człowieka, to właśnie postawa nastolatków jest wzorem do naśladowania, a tym samym zasługuje na wyróżnienie.

Nie sposób się z tym nie zgodzić. W swojej wypowiedzi pokreśliła to również Ewa Weber Z-ca Prezydenta Miasta Gliwice - Postawa chłopców zasługuje na najwyższe uznanie! To naprawdę budujące, że młode pokolenie potrafi okazać tak daleko idącą empatię i odpowiedzialność wobec innych. Otwartości i braku uprzedzeń powinni zazdrościć im nawet dorośli. Wszyscy powinniśmy brać z nich przykład!

Gratulujemy! Brawo chłopcy!
Galeria

czytaj więcej: