Sukcesy Ameli i Hani z ZSP 4 w Gliwicach

Dodano: 09.03.2021 / Sekcja:
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gliwicach

Na temat dwujęzycznej klasy 7b w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Gliwicach można mówić w samych superlatywach. Mimo wielu obowiązków podczas nauki zdalnej, uczennice nie spoczywają na laurach. Można by wręcz powiedzieć, że Amelia Dubełek i Hanna Górczyńska – dwie pełne pasji dziewczynki, nie potrafią przejść obojętnie obok żadnego ciekawego konkursu. A że nic nie motywuje tak, jak odrobina zdrowej rywalizacji, nie powinno dziwić, że szkoła otrzymała wiadomości o kolejnych sukcesach swoich zdolnych uczennic.

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Barwna historia Bractwa Kurkowego” okazała się szczęśliwa dla Hani Górczyńskiej, zdobywczyni III miejsca. Hania idzie jak za ciosem.
- To nie pierwsze podium w konkursie plastycznym w tym roku szkolnym. Niedawno przyznano mi również III miejsce w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Romskie bajania”.
Szczególna pochwała Hani należy się za to, że do udziału w konkursie wzbogacającym zainteresowania historią i sztuką oraz poznawaniem różnorodnych technik plastycznych nikt jej nie namawiał. Co więcej, nawet nauczycielka plastyki, została postawiona przed faktem dokonanym. - Ale jakże miłym! – komentuje z uśmiechem na twarzy, pani Iwona Bogatko.

Nie można zaprzeczyć, że uczennica jest osobą zdecydowaną i zdeterminowaną. Tak podchodzi do swoich wszystkich talentów. A żaden się nie marnuje, gdyż Hania równie chętnie oddaje się twórczości pisarskiej i ma na swoim koncie kilka pomyślnie zakończonych konkursów. Wśród ostatnich nie można pominąć wyróżnienia w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Na stalowych skrzydłach”. Hania jest osobą wszechstronną i inspirację do swoich prac konkursowych czerpie z wielu pasji:
- Mogę wymienić chociażby podróże, języki obce, koszykówkę czy szycie na maszynie – jednym tchem wymienia dziewczynka.
I wszystko staje się jasne – jedne zajęcia Hani kształcą, inne pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Czyż to nie zestaw idealny?

Z kolei Amelka Dubełek przedstawiła nasze miasto w formie pisemnej i graficznej. Jej praca została wyróżniona w V Międzynarodowym Konkursie Językowo-Plastycznym „MY TOWN”. O Amelce z przymrużeniem oka, ale bez żadnej przesady, można powiedzieć „człowiek orkiestra”.
- Maluję, tworzę techniką decoupage'u, wypracowałam też własną technikę rysowania – koronkowy wzór – swoje umiejętności wylicza uczennica. - Elementy koronkowego wzoru znalazły się oczywiście również w konkursowej pracy.

Podobnie jak poprzedniczka, Amelka znalazła się wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Romskie bajania” i to dwukrotnie. Dumni rodzice mówią także o innych sukcesach córki. - Amelka chciałaby zostać aktorką i pracować w teatrze. Chętnie i z powodzeniem bierze udział w kolejnych Wojewódzkich Konkursach Recytatorskich „Mały OKR”. Na koncie ma dwa I i jedno III miejsce.

Amelia nie tylko recytuje wiersze, ale również je pisze. Jeden z nich został opublikowany w tomiku „XVI Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej”. Jako twórca Amelka spełnia się także na polu filmowym, od scenariusza po występowanie w filmach przez siebie wyreżyserowanych. To, kiedy Amelka znajduje czas na  zajęcia teatralne w MDK Gliwice, podróże i taniec, pozostaje jej wielką tajemnicą.

Amelia Dubełek ZSP4
Amelia Dubełek - ZSP4
praca Amelki
praca Amelki
Hanna Górczyńska ZSP4
Hanna Górczyńska - ZSP4
dyplom
dyplom
Amelia Dubełek ZSP4 Amelia Dubełek - ZSP4
praca Amelki praca Amelki
Hanna Górczyńska ZSP4 Hanna Górczyńska - ZSP4
dyplom dyplom