Spotkanie z okazji Inauguracji Roku Szkolnego 2020/2021

Dodano: 01.09.2020 / Sekcja:
nowopowołani gliwiccy dyrektorzy 2020/2021 z zachowaniem obowiązkowego dystansu społecznego.... nowopowołani dyrektorzy placówek oświatowych A.D. 2020 foto: Dorota Nita-Garbiec

Stało się już gliwicką tradycją, że Ci którzy pomyślnie zostali wyłonieni w trybie zasad określonych w przepisach oświatowych, odbierają akty powierzenia stanowiska z rąk prezydenta Gliwic, w dniu Inauguracji Roku Szkolnego. 
W tym roku są to: Anna Krasowska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21, Dorota Meryk - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29, Hanna Szczepaniak - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5, Małgorzata Semik - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8, Iwona Burzyńska - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7, Lesław Ogon - dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych, Urszula Więckowska - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 im. Johna Baildona. Zdecydowana większość z tych, którzy 1 września objęli funkcję, ma już za sobą doświadczenie dyrektorskie.
Ze względu na obostrzenia epidemiczne, spotkanie z okazji Rozpoczęcia Roku Szkolnego, podczas którego wręczono akty powierzeń, miało również uroczysty, choć skromny charakter, a odbyło się w nowej siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Prezydent Gliwic ostatecznie rozstrzygnął również kwestię obsady stanowisk dyrektorów: Szkoły Podstawowej nr 2, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 14, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16 i Zespołu Szkół Łączności. Stanowiska te zostało powierzone kolejno: Małgorzata Bałucie, Dorocie Iwanek, Joannie Łomnickiej-Łakomy, Joannie Sokołowskiej-Czarneckiej i Krzysztofowi Szczęśniakowi. W trakcie tegorocznej, uroczystości powierzenia i gratulacje wręczono w sumie 12 osobom.

- Gratuluję Państwu zwycięstwa w konkursie i wyboru na stanowiska dyrektorów. Równocześnie dziękuję za to, że zdecydowali się Państwo objąć te stanowiska. Jak Państwo wiedzą, a większość z Państwa już po raz kolejny obejmuje ten urząd, zadanie to nie jest łatwe. Najpierw liczne zmiany i reforma oświaty, a kiedy sytuacja wydawała się w miarę stabilna, musieliście Państwo stawić czoła kolejnym trudnościom, jak strajk oraz panująca epidemia, które wprowadziły ogromny chaos w zorganizowane życie szkół i przedszkoli. Z pewnością nie są to problemy, z którymi na co dzień zmaga się kadra dyrektorska, tym bardziej należą się Państwu gratulacje i podziękowania. Życzę Państwu, abyście prowadzili podległe Wam szkoły i placówki z energią i ku sukcesom – powiedział Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann podczas uroczystości - Życzę Państwu aby Wasza praca przynosiła Wam jak najwięcej satysfakcji i aby była jak najwyżej oceniana przez uczniów, nauczycieli i rodziców.

Prezydent podkreślił, że kierowanie szkołą wymaga brania pod uwagę interesów wielu stron: przede wszystkim dobra dzieci, ale także rodziców i pracowników, a jednocześnie działania w ramach pewnego szerszego systemu.

Następnie goście wysłuchali wykładu Jolanty Sajkowskiej – psychologa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na temat – O pochwale osobistej nawigacji

Uroczystość odbyła się w nowej siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ulicy Gierymskiego 1 - z powodu wprowadzonych obostrzeń sanitarnych, w znacznie mniejszym gronie niż zazwyczaj. Wzięli w niej udział jedynie przedstawiciele Rady Miasta Gliwice, przedstawiciele dyrektorów miejskich jednostek oświatowych oraz związków zawodowych. 

Spotkanie było okazją do podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz gliwickiej oświaty dwóm dyrektorkom, które przeszły z dniem 1 września br. na emeryturę: Jolancie Winkler – wieloletniemu dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 10 w Gliwicach a następnie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 oraz Grażynie Wach, która pełniła funkcje dyrektora Szkoły Podstawowej nr 28 w Gliwicach.
Zapraszamy do Galerii zdjęć:

Czytaj również: