Aktualności | Nowe boisko do siatkówki plażowej w Zespole Szkół Łączności w Gliwicach

Nowe boisko do siatkówki plażowej w Zespole Szkół Łączności w Gliwicach

Nowe boisko do siatkówki plażowej w Zespole Szkół Łączności w Gliwicach

Opublikowane: 27.05.2022 / Sekcja: Oświata 

Projekt, na który głosowała nie tylko społeczność szkolna, ale również lokalna, wzbogacił infrastrukturę sportową Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach. W dniu 26 maja 2022r. odbyło się uroczyste otwarcie boiska do siatkówki plażowej w Zespole Szkół Łączności w Gliwicach. Boisko powstało w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego jako jeden z projektów dzielnicy Szobiszowice.

W uroczystości oficjalnego otwarcia boiska wzięli udział zaproszeni goście:  Wojciech Zając dyrektor Kuratorium Oświaty delegatura Gliwice, Krystyna Sowa przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Gliwice, przedstawiciele Rady i Zarządu dzielnicy Szobiszowice, przedstawiciele firm Bellsport i Renstudio, inspektor nadzoru budowlanego, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne oraz lokalne media.

Dyrektor szkoły Iwona Grządkowska przywitała wszystkich zebranych i wyraziła radość z faktu, że zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy dzielnicy Szobiszowice będą mogli korzystać z boiska, jednocześnie dbając o jego stan. - Inwestycja ta będzie służyć nie tylko rozwojowi kultury fizycznej i sportu wśród uczniów ZSŁ, ale również poprawie jakości życia społeczności lokalnej i promocji miasta Gliwice. Nowe boisko uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego oraz podniesie wychowawczą i edukacyjną rolę sportu w codziennym życiu uczniów i mieszkańców dzielnicy. - podkreśla dyrektor ZSŁ. Najważniejszym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi, którego dokonały Krystyna Sowa w imieniu Samorządu gliwickiego i Iwona Grządkowska. W imieniu Prezydenta Gliwic Adama Neumanna, Naczelnik Wydziału Edukacji Mariusz Kucharz, podziękował społecznosci lokalnej za zaangażowanie w wyłonieniu projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego, a społeczności szkolnej za realizację.
W tym dniu odbył się również Dzień Sportu, w którym uczniowie ZSŁ rywalizowali o Puchar Turnieju Dyrektora Szkoły.

Wartość całkowita boiska do siatkówki plażowej to ponad 170 tys. zł. Inwestycję udało się zakończyć przed końcem roku 2021r. jednak ze względu na niesprzyjającą pogodę i sytuację pandemiczną oficjalne otwarcie zostało zaplanowane na wiosnę 2022r. W kwietniu 2022 r. zostały wykonane nasadzenia trawy wokół boiska.

Zapraszamy do Galerii zdjęć z otwarcia boiska.

boisko