Aktualności | Młodzi artyści z III LO

Młodzi artyści z III LO

Zespół Teatralny III LO

Młodzi artyści z III LO

Opublikowane: 06.07.2023 / Sekcja: Oświata 


Trzy występy w Centrum Kulturalno-Oświatowym Łabędź, występ dla uczniów Szkoły Specjalnej w Gliwicach oraz w zabrzańskim oddziale onkologii dziecięcej - niezwykle aktywna końcówka czerwca z pewnością zapadła w pamięci nie tylko widzom, ale również aktorom.

 

W gliwickim "Łabędziu", 20 czerwca 2023 r., uczniowie i absolwenci III LO zaprezentowali mieszkańcom Łabęd spektakl teatralny "Kamienie na szaniec". Cała ekipa pracowała niezwykle profesjonalnie - w pracach przy przedstawieniu udział brali oczywiście aktorzy, ale też reżyser, nagłośnieniowcy, operatorzy świateł i autorzy scenografii. Widzowie zgromadzeni w sali koncertowej docenili przedstawienie i nagrodzili je owacjami na stojąco. Występ połączony był z akcją charytatywną dla chorego nastolatka.

Kolejnego dnia młodzi aktorzy z III LO odwiedzili uczniów Szkoły Specjalnej w Gliwicach gdzie wystawili przedstawienie "W podróży po bajkach". Nawiązali wspaniały kontakt z niepełnosprawnymi dziećmi, które z wielkim zaangażowaniem oglądały przedstawienie.

Najtrudniejszym dniem był 22 czerwca 2023 r. gdzie trupa teatralna zawitała do zabrzańskiego oddziału onkologii dziecięcej. Udało się wywołać śmiech u młodych pacjentów, co było największą nagrodą dla występujących uczniów. Pacjenci zobaczyli przedstawienie "W podróży po bajkach" oraz wzięli udział w licznych konkursach z nagrodami.

Niewątpliwie, każdy z tych występów był cennym doświadczeniem i zapadnie na długo w pamięci widzów oraz występujących uczniów i absolwentów III LO w Gliwicach.

 

Zespół Teatralny III LO Zespół Teatralny III LO Zespół Teatralny III LO Zespół Teatralny III LO Zespół Teatralny III LO Zespół Teatralny III LO