Inwestycje i remonty w gliwickiej oświacie – powstały 4 nowe boiska!

Dodano: 28.07.2020 / Sekcja:
inwestycje i remonty w gliwickiej oświacie - powstały 4 nowe boiska! Modernizacja boisk szkolnych 2020. Foto: Z. Daniec

Czas, kiedy z powodu pandemii wszystkie gliwickie placówki oświatowe świeciły pustkami, był dla wszystkich odpowiedzialnych za funkcjonowanie oświaty w naszym mieście, okresem pełnej mobilizacji. Okres absencji uczniów, wykorzystano na realizację prac remontowych i modernizacyjnych zaplanowanych na ten rok. Większość z nich, z uwagi na bezpieczeństwo uczniów zwykle odbywa się w trakcie wakacji, ale ten rok - z powodu wprowadzonego przez MEN nauczania zdalnego - był wyjątkowy.

- Pomimo obiektywnych trudności oraz niepewności związanej z czasem pandemii, tempo realizacji nowych inwestycji w gliwickich placówkach było bardzo wysokie. Przez ten trudny i niespokojny dla większości czas, naprawdę sporo udało się zrobić. Zależy nam na tym, aby warunki w jakich uczą się nasze dzieci, były jak najlepsze, a szkoły i przedszkola były nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim bezpieczne – wyjaśnia Ewa Weber, Z-ca Prezydenta Miasta Gliwice.

Troska o wysoką jakość nauczania oraz dbałość o stan i jakość infrastruktury oświatowej, stawia przez samorządem naszego miasta niełatwe zadanie - dostosowania warunków nauki i wychowania, do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.
Jednak wysokość nakładów inwestycyjnych na oświatę pokazuje, jak ważne jest to zadanie dla gliwickiego samorządu. W planach  na ten rok w zakresie inwestycji, remontów i modernizacji, jest aż 49 z 60 placówek! Niektóre inwestycje są już na ukończeniu, inne wciąż trwają.

Co udało się wyremontować w miejskich szkołach i przedszkolach przez ostatnie miesiące? Pracom modernizacyjnym, na łączną kwotę ponad 14 mln złotych, poddano m.in. boiska szkolne przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 (Łabędy), Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 (Szobiszowice), Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 (Sośnica), Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 (os. Obrońców Pokoju) oraz IV Liceum Ogólnokształcącym (przy ul. Kozielskiej).
Dodatkowo, w ramach zadania modernizacji boiska, przy IV LO wyremontowana została Strzelnica (podziemna, 50-metrowa), a przy ZSP4 - w ramach Budżetu Obywatelskiego - doposażony i zmodernizowany został plac zabaw.

Zapraszamy do Galerii (Foto: Zdzisław Daniec)

Inwestycje i remonty w gliwickiej oświacie - powstały 4 nowe boiska - galeria zdjęć.