Aktualności | Harcerska Akcja Letnia 2021 - podsumowanie

Harcerska Akcja Letnia 2021 - podsumowanie

Harcerska Akcja Letnia 2021 - podsumowanie

Opublikowane: 28.08.2021 / Sekcja: Oświata 

Wkrótce dzieci i młodzież powrócą do szkół.  Nadszedł więc czas na podsumowań przedsięwzięć wakacyjnych. Wśród nich na pewno wyróżniała się Harcerska Akcja Letnia, organizowana przez Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej.

W lipcu wspominaliśmy o harcerzach, którzy postanowili swój wakacyjny wypoczynek spędzić w Ośrodku Harcerskim Łącza. Wiele zuchów i harcerzy miało także okazję wybrać się na obozy i kolonie w różne rejony Polski. W Białym Brzegu odbyła się kolonia zuchowa pn. "Poszukiwacze przygód". Fabuła kolonii związana była z dzikim zachodem, jednak zuchy wzięły także udział w zajęciach dotyczących dogoterapii, podczas których dowiedziały się m.in. w jaki sposób pracują psy terapeutyczne oraz psy biorące udział w poszukiwaniach ludzi.
Harcerze starsi z 12 GDH "Mistral", wybrali się na rejs po Mazurach, doskonaląc swoje umiejętności żeglarskie.
Część harcerzy spędzała wypoczynek w Wygnańczycach (woj. lubuskie).
Ostatnim zorganizowanym przez harcerzy letnim wypoczynkiem był obóz VI Szczepu "Pangea" organizowany w Kucobach (woj. opolskie), podczas którego zuchy poznawały różne kraje (m.in. Wielką Brytanię, Chiny i Indie) oraz panujące w nich zwyczaje, w ramach zajęć o tematyce "W 80 dni dookoła świata". Wędrownicy szkolili się m.in. w zakresie survivalu; mieli także okazję wziąć udział w zajęciach wprowadzających do świata osób niesłyszących.

Wspólnym elementem wszystkich obozów był aktywny wypoczynek z dala od zgiełku miasta, w pobliżu natury. Wakacje dobiegły końca, lecz już od września zuchy i harcerze rozpoczną nowy rok pełen przygód.
Do zobaczenia na harcerskim szlaku!

harcerze gra terenowa harcerze ognisko harcerze Rejs harcerze