Aktualności | Harcerska Akcja Letnia 2021

Harcerska Akcja Letnia 2021

Harcerska Akcja Letnia 2021

Harcerska Akcja Letnia 2021

Opublikowane: 13.07.2021 / Sekcja: Oświata 

Znów Łącza i znów Harcerska Akcja Letnia. Pierwszy tegoroczny obóz, organizowany w ramach reaktywowanej w 2018 roku akcji, odbył się w dniach 26 czerwca do 11 lipca 2021, w  Ośrodku Harcerskim Łącza.
Harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej uczestniczyli w przygotowanych przez kadrę instruktorską zajęciach, m.in. z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, terenoznawstwa i przyrodoznawstwa. Uczestnicy zdobywali nowe umiejętności i doskonalili te, które już nabyli, ucząc się równocześnie nie tylko pracy w grupach, ale także działania indywidualnego.

Ośrodek Harcerski Łącza to doskonałe miejsce do spędzania czasu na łonie natury - harcerze korzystają w nim z bliskości lasu, z dala od komputerów i zgiełku miasta, poznając przy okazji urokliwe tereny powiatu gliwickiego. Jednym z elementów wypoczynku była m.in. wędrówka do Rachowic, podczas której harcerze skorzystali z leśnej ścieżki dydaktycznej.
Podczas Harcerskiej Akcji Letniej uczestnicy samodzielnie przygotowują wszystkie posiłki; w ubiegłym roku nawiązana została współpraca z lokalnym dostawcą warzyw i owoców. Harcerze dbając, aby posiłki były zdrowe i zbilansowane, również i w tym roku korzystali z dobrodziejstw "zielonych posiłków". Podczas zeszłorocznego obozu, przy współpracy z Florabit - Ogrodnictw,o powstały wysokie grządki, w których harcerze posadzili m.in. miętę, melisę i maliny; z plonów korzystają również i w tym roku.
Kolejny obóz w Ośrodku Harcerskim Łącza rozpocznie się już 13 lipca.
 

Harcerska Akcja Letnia 2021 Harcerska Akcja Letnia 2021 Harcerska Akcja Letnia 2021 Harcerska Akcja Letnia 2021 Harcerska Akcja Letnia 2021