Aktualności | Zwiastuny 2022 - Młode Talenty zostały docenione

Zwiastuny 2022 - Młode Talenty zostały docenione

Zwiastuny 2022 - Młode Talenty zostały docenione

Opublikowane: 07.06.2022 / Sekcja: Oświata 

„Zwiastuny” to wyróżnienia przyznawane młodym artystom. W tym roku 130 statuetek powędrowało do utalentowanych uczniów gliwickich szkół. Uroczysta gala odbyła się 6 czerwca w Teatrze Miejskim.

Była to już szesnasta edycja „Zwiastunów”. Artyści zaprezentowali się przed publicznością na scenie gliwickiego teatru. W tym roku nagrodzono wschodzące talenty z 20 szkół. W tym gronie znaleźli się młodzi plastycy, muzycy, tancerze i literaci.

Zwiastuny 2022 pokazały, jak wiele mamy w Gliwicach utalentowanej młodzieży. Te wyróżniania przypominają, ile wysiłku młodzi, uzdolnieni artystycznie ludzie muszą na co dzień wkładać w szlifowanie swoich umiejętności. Bardzo duża jest także rola rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół – osób, które te młode talenty wspierają i pomagają im się rozwijać – mówi Ewa Weber, zastępczyni prezydenta Gliwic, odpowiedzialna między innymi za edukację.

Gliwicka Gala Młodych Talentów już od 16 lat jest organizowana przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. Henryka Sienkiewicza w Gliwicach. (mm)

Zapraszamy do Galerii Zdjęć.

zwiastuny 2022 wystąpienie Pani Prezydent i Pani Dyrektor gratulacje dla opiekunów grono opiekunów Występ występ występ