Aktualności | Zielone Laboratorium Taurona – 100 tys. i wielkie zwycięstwo ZSO nr 14 w Gliwicach!

Zielone Laboratorium Taurona – 100 tys. i wielkie zwycięstwo ZSO nr 14 w Gliwicach!

Zielone Laboratorium Taurona – 100 tys. i wielkie zwycięstwo ZSO nr 14 w Gliwicach!

Opublikowane: 23.05.2022 / Sekcja: Oświata 

Uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 14 w ZSO 14 w Gliwicaqch, podjęli wyzwanie  i wzięli udział w konkursie „Zielone Laboratoria Taurona”. Stawką była wymarzona pracownia biologiczna  sfinansowana w kwocie 100 000 złotych przez firmę Tauron! Mimo konkurencji - WYGRALI! Projekt  pod kierunkiem Pani Dagmary Knapik w postaci video-prezentacji, przygotowali uczniowie w składzie: Dominik Kuźnik, Nikol Durmowicz, Wiktor Guła, Blanka Felisiak z klas VII oraz Marcelina Guła z klasy III i Mateusz Durmowicz z klasy II. Wizualizacja wnętrz: Pani Sonia Miesiączek (absolwentka szkoły, studentka architektury). Scenariusz i reżyseria mgr Dagmara Knapik. Zdjęcia i montaż ks. Marek Ludwik.

Projekt pracowni opracowany przez mgr Dagmarę Knapik, zakładał stworzenie nowoczesnego miejsca do nauki, obejmującej  zaawansowaną technologicznie salę lekcyjną wraz z zapleczem laboratoryjnym.

Pracownia zostanie gruntownie odnowiona i  wyposażona. Znajdą się w niej ciekawie zaaranżowane ławki uczniowskie pozwalające na twórczą pracę w grupach; duża powierzchnia pokryta farbą tablicową umożliwiającą kreatywne rozwiązywanie problemów badawczych; nowoczesny sprzęt audiowizualny i pomoce dydaktyczne. Laboratorium badawcze wzbogaci się o nowe mikroskopy uczniowskie i zestawy doświadczalne. Dopełnieniem całości będzie duże akwarium słodkowodne obrazujące ekosystem wodny i procesy w nim zachodzące. Otwarcie pracowni już we wrześniu!

Warto podkreślić, że to drugi projekt wygrany pod kierunkiem Pani Dagmary Knapik. W ogólnopolskim konkursie w 2020 r.  "Dlaczego uważasz, że to właśnie Twoja szkoła powinna otrzymać sprzęt komputerowy SINO?” - praca Pani Knapik została oceniona przez komisję SINO IT najwyżej ze wszystkich otrzymanych. Dzięki temu szkoła otrzymała 30 000 zł na pracownię terminalową.

Informacje z ogłoszenia wyników konkursu „ Zielone Laboratoria Taurona” https://media.tauron.pl/

Gratulujemy!

tauron tauron tauron