Zbierasz? Pomagasz! Zwyczajny-niezwyczajny rodzic

Dodano: 12.10.2021 / Sekcja:

Warto zbierać plastikowe nakrętki? Oczywiście! Zwłaszcza, że przez tę prostą czynność, można pomagać innym. W dzielnicy Sikornik, w Szkole Podstawowej nr 41 wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 w Gliwicach, zbieranie plastikowych nakrętek jest już nie tylko praktyką w zakresie chęci i możliwości wsparcia potrzebujących, ale i tradycją, w którą od początku włączył się jeden z rodziców. Razem ze swoim synem Dominikiem, pakuje nakrętki do plastikowych 5-litrowych butli, i takie dostarcza do szkoły, przy wszelkiego rodzaju inicjatywach, czy konkursach.

Do tej pory, od 2018 roku, Pan Adrian i jego syn Dominik, dostarczył do szkoły już 800 takich butli wypełnionych nakrętkami! Człowiek, którego pasją jest pomaganie innym, nie lubi rozgłosu. Świadomie wspiera ideę recyklingu, a przy tej okazji angażuje się w niesienie pomocy: do szkoły dostarczył również bardzo duże ilości aluminiowych puszek oraz tonę makulatury!
Szkoła wszystkie zebrane nakrętki przekazuje na rzecz chorej Joasi Mierzwy. W ubiegłym tygodniu otrzymała od Pana Adriana 170 butli wypełnionych nakrętkami, na trwający konkurs "Jesienne nakrętkowanie i butli zbieranie".

Na internetowej stronie szkoły już kilkukrotnie napisano o zwyczajnym-niezwyczajnym rodzicu.
O aktualnej zbiórce można przeczytać tu.

Serdecznie dziękujemy!

Beata Małyszko
nakretki
nakretki
nakretki
nakretki
nakretki
nakretki