Zatorze naprawdę aktywne!

Dodano: 22.10.2020 / Sekcja:
BO 2020 Zatorze foto: Archiwum ZS-P nr 12

Dobiega końca realizacja zadania „Aktywne Zatorze”, realizowanego w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.
Od stycznia, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 przy ul. Lipowej, na różnorodnych zajęciach, odbywały się spotkania mieszkańców – dzieci, młodzieży i seniorów. Wszystko po to, aby rozwijać pasje, zainteresowania i dbać o tężyznę fizyczną.

Uczestnicy zajęć tworzyli kompozycje przyrodnicze – „Las w butelce”, wykonywali biżuterię i ozdoby świąteczne, własnoręcznie przygotowywali mydła, kremy i odżywki, uczyli się rozpoznawać rośliny i mądrze ich używać. Popularnością cieszyły się spotkania z dietetykiem i zajęcia sportowe – gry zespołowe, aerobic, zumba i zajęcia prowadzone w terenie, np. nordic walking dedykowany seniorom.
Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły w zajęciach robotycznych i tych, poświęconych podstawom programowania i projektowania 3D.  Co ciekawe, ta rozbudzona pasja sprawia, że zajęcia nadal są realizowane. Seniorzy, w dobie niewygasającej pandemii, zainteresowani rozwinięciem swojej wiedzy na temat platform komunikacyjnych oraz narzędzi internetowych, pozwalających bez wychodzenia z domu załatwić sprawy w urzędach, ponownie zasiedli w szkolnych salach.

- Cieszymy się, że zaproponowane zajęcia spotkały się z przychylnością mieszkańców osiedla, o czym może świadczyć duża frekwencja i pełne listy oczekujących na kolejne terminy zajęć. Realizacja zadania bardzo przyczyniła się do uatrakcyjnienia letniego wypoczynku dzieci, które z powodu koronawirusa nie mogły wyjechać z Gliwic – wakacyjne zajęcia organizowane były w miesiącu lipcu i cieszyły się ogromną popularnością. - podsumowała realizację projektu, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12, Aleksandra Szyszka.

Po wznowieniu pracy szkoły we wrześniu, zarówno dzieci jak i starsi, nadalchętnie spotykają się z instruktorami, ćwicząc na Sali gimnastycznej i siłowni, tańcząc, rozwijając swoje pasje przyrodnicze, plastyczne i informatyczne. Obostrzenia epidemiczne nie przeszkodziły w kontynuacji realizacji przedsięwzięć projektowych: do końca października uda się przeprowadzić większość zaplanowanych zajęć. Zaangażowanie mieszkańców pozwala przypuszczać, że również zajęcia zaproponowane na przyszły rok, będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem mieszkańców.

BO 2020 Zatorze
BO 2020 Zatorze
BO 2020 Zatorze
BO 2020 Zatorze
BO 2020 Zatorze
BO 2020 Zatorze
BO 2020 Zatorze
BO 2020 Zatorze
BO 2020 Zatorze
BO 2020 Zatorze
BO 2020 Zatorze
BO 2020 Zatorze
BO 2020 Zatorze
BO 2020 Zatorze