Aktualności | Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Opublikowane: 29.06.2020 / Sekcja: Oświata 

Drodzy Uczniowie,
Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice!

Rozpoczęły się długo wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Za nami kolejny rok szkolny. Był to jednak rok szczególny. Rok, który całemu środowisku oświatowemu nie oszczędził stresów i trudnych emocji. Szczególne wyrazy uznania kieruję do wszystkich tych, którzy zaangażowali się nie tylko w realizację swoich obowiązków, ale w tym niezwykle trudnym czasie, ogromny wysiłek włożyli także w pomoc innym.

Dziękuję Nauczycielom za realizowanie wielu ciekawych projektów, za kreatywność, rozbudzanie pasji i ciekawości świata u młodych ludzi. Gorąco Państwu dziękuję za cały rok ciężkiej pracy, a w szczególności te ostatnie bardzo trudne dla Nas wszystkich miesiące. Trwający stan epidemii wymógł na nas wszystkich zmianę zachowań i konieczność nabycia wielu nowych umiejętności. Jedni poradzili sobie z tym lepiej, inni słabiej, wszyscy jednak wykazali się zaangażowaniem, za które serdecznie dziękuję.

Jestem wdzięczna Rodzicom za świadome i aktywne uczestnictwo w działaniach szkół oraz za pomoc, która przyczyniła się do budowania coraz lepszej atmosfery w środowiskach naszych szkół. Szczególnie gorąco dziękuję za ogromne zaangażowanie w proces edukacyjny, bo obecnie to właśnie na Waszych barkach w dużej mierze spoczęła odpowiedzialność za ten proces. Dziękuję za słowa wsparcia i uwagi związane z realizacją zdalnego nauczania.

Wam Drodzy Uczniowie!
Dziękuję za Waszą ciekawość świata i entuzjazm, za sukcesy i osiągnięcia, którymi mogliśmy się cieszyć razem z Wami i które napawają Nas dumną. Doceniam również Wasz trud i ogrom pracy jaką włożyliście by sprostać niełatwemu zadaniu zdalnej nauki, z której realiami większości z Was mierzyła się po raz pierwszy.
Serdecznie gratuluję wykorzystania szansy, jaką stworzyły Wam szkoły.

Drodzy Absolwenci, życzę Wam dobrych decyzji dotyczących wyboru szkół bądź pracy zawodowej! Połamania piór i otwartych umysłów na czekających Was egzaminach oraz powodzenia w życiu osobistym! Życzę wszystkim absolwentom sukcesów i powodzenia w już dorosłym życiu - wszystkiego dobrego!

Wszystkim, którzy na te wakacyjne miesiące wyjadą z naszego miasta, życzę niezapomnianych przygód, nowych przyjaźni, realizacji planów i marzeń. Tym, którzy pozostaną w Gliwicach, przypominam, że Miasto oferuje wiele możliwości, abyśmy te wakacje spędzili w zdrowiu, korzystając z walorów przyrody i licznych atrakcji. Życzę wspaniałych, zdrowych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!
Ewa Weber
Z-ca Prezydenta Miasta Gliwice