Aktualności | Zagrali dla Ani!

Zagrali dla Ani!

Zagrali dla Ani!

Opublikowane: 27.02.2024 / Sekcja: Oświata 

XVI Koncert Charytatywny „Twoja pomoc ma ogromną moc! Zostań Superbohaterem!” pod honorowym patronatem
Prezydenta Miasta Gliwice oraz Dyrektora Delegatury w Gliwicach Kuratorium Oświaty w Katowicach.

22 lutego 2024 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 28 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 14 w Gliwicach odbył się finał akcji dobroczynnej - XVI Koncert Charytatywny. Tym razem szkolna społeczność podjęła wspólne działania, by pomóc Ani Starosolskiej chorującej na bardzo rzadką chorobę genetyczną, Zespół Cockayne'a.

W tygodniu poprzedzającym Koncert szkołę odwiedziła Prezes Zarządu Fundacji Różyczka, która przybliżyła młodzieży cele i formy działalności Fundacji, opowiedziała o warsztatach terapii zajęciowej oraz pracy wolontariuszy. Uczniowie zostali naładowani pozytywną energią do działania. Przekonali się, że w każdym z nich drzemią supermoce, które mogą wykorzystać, by zmieniać na lepszy świat osób takich jak Ania. Dali temu wyraz podczas finałowego Koncertu. Program artystyczny wypełniły wokalne, taneczne i instrumentalne popisy utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej nr 28 oraz przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 i Przedszkola Miejskiego nr 40. Obecni na uroczystości liczni goście żywo reagowali na występy młodych artystów, którzy specjalnie dla Ani pokonywali tremę, by przed tak szerokim audytorium zaprezentować swoje talenty.
Nie mniejsze emocje towarzyszyły spektakularnie poprowadzonej aukcji, na której znalazły się vouchery i przedmioty ufundowane przez sponsorów, m.in. oprawione w ramę zdjęcie gliwickiego Rynku przekazane przez Prezydenta Miasta Gliwice, koszulka kapitana drużyny Piasta z podpisami zawodników, podarunkowa koszulka ekstraklasowego klubu Tauron GTK Gliwice z autografami zawodników, liczne bony podarunkowe do restauracji oraz ośrodków sportowo-rekreacyjnych. 
Ponadto goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą beneficjentce akcji. Zarejestrowana na zdjęciach historia Ani, jej życie z chorobą, wyjątkowa postawa rodziców, zaangażowana praca wolontariuszy przekonały wszystkich obecnych na sali, że nie trzeba „nosić peleryny”, żeby być superbohaterem. Dopełniającym komentarzem do prezentacji i jednocześnie ważną lekcją dla uczestników wydarzenia było wystąpienie taty Ani, który zachęcał do przełamywania wciąż obecnych w społeczeństwie stereotypów w postrzeganiu i traktowaniu osób z niepełnosprawnościami.
Imprezie towarzyszył także cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs z nagrodami, w którym można było wygrać wiele atrakcyjnych przedmiotów przekazanych przez darczyńców – rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 28. Z kolei kiermasz przyciągał uwagę gości pomysłowymi pracami dzieci, w tym roku były to zabawki sensoryczne własnoręcznie wykonane przez uczniów w ramach projektu „Zabawka mocy”.
Każdy pomagający mógł utrwalić to dobroczynne wydarzenie i poczuć się jak superbohater, robiąc sobie zdjęcie przy fotościance z podobizną Supermena, w towarzystwie trzech superbohaterek – Atomówek.
Goście chętnie dzielili się swoimi wrażeniami w kronice szkolnej, tłumnie odwiedzali bibliotekę szkolną, która tego wieczoru zamieniła się w Koncertową Kawiarenkę, pełną domowych wypieków przygotowanych przez rodziców.
XVI Koncert Charytatywny po raz kolejny uruchomił ogromne pokłady dobra. Idea niesienia bezinteresownej pomocy i tym razem zyskała wielu zwolenników, dzięki czemu akcja zakończyła się sukcesem.

Jak pisał Cyprian Kamil Norwid: „Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce”...

/źródło: ZSP14/

zsp14 zsp14 zsp14 zsp14 zsp14 zsp14 zsp14