Zaczynamy od nowa? Szkoła Podstawowa nr 30 już jest!

Dodano: 16.06.2020 / Sekcja:

Prawdziwy akt odkrycia nie polega na odnajdywaniu nowych lądów, lecz na patrzeniu na stare w nowy sposób
– Marcel Proust

Kto nie marzy o tym, by choć przez chwilę móc zostać odkrywcą? Lub by coś stworzyć na nowo? By poczuć ten dreszczyk emocji, który pojawia się zawsze wtedy, gdy podejmujemy decyzję: Zaczynamy od nowa?
Właśnie takie wyzwanie stanęło przed nami. Nowa Szkoła Podstawowa!
Stworzona zupełnie od podstaw, na nowo!

Zżyci z osiedlem Mieszkańcy na pewno pamiętają, że przecież była już kiedyś w tych murach Szkoła Podstawowa nr 19. Pewnie niejeden z Was ją ukończył i ma wspaniałe wspomnienia związane z tym czasem.
Teraz zaczynamy ponownie! Szkoła Podstawowa nr 30 – bo taki numer nadano nowej szkole – została powołana do życia, a 1 września 2020 r rozpocznie kształcenie!
Dreszczyk emocji pojawiający się zawsze, gdy zaczyna się coś od nowa, towarzyszy nam nieustannie.
Co możemy zaoferować dzieciom, które do nas przyjdą? Bardzo wiele! Mamy wyremontowane sale i korytarze, olbrzymią salę gimnastyczną, piękne atrium, boiska. Naszym sąsiadem jest Basen Mewa, więc uczniowie mogą brać udział w lekcjach pływania…., ale przede wszystkim chcemy zaoferować nasze zaangażowanie, serce i optymizm.

Z Wami Drodzy Rodzice, Dzieci stworzymy Szkołę o jakiej marzycie, spojrzymy, jak zalecał Marcel Proust, w nowy sposób na starą naszą dobrą szkołę i jesteśmy przekonani, że będzie to Nowa Lepsza Szkoła, po prostu Szkoła „uszyta na miarę współczesności”!

W roku szkolnym 2020/2021 otwieramy klasę pierwszą, klasę 6 sportową o profilu piłka nożna oraz klasę dwujęzyczną.
Pozostałe klasy będą otwarte, jeśli tylko będzie taka wola rodziców.

Zapraszamy!

Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. Armii Krajowej w Gliwicach.