Aktualności | XVIII Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek w SP 28

XVIII Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek w SP 28

XVIII Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek w SP 28

Opublikowane: 14.01.2022 / Sekcja: Oświata 

Juz po raz osiemnasty,  w Szkole Podstawowej Nr 28, wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 14 w Gliwicach, odbył się Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku,  14 stycznia 2022r., ze względu na panującą pandemię organizatorzy gościli jedynie najmłodszych uczestników z gliwickich przedszkoli. Mali wykonawcy prezentowali tradycyjne oraz współczesne kolędy i pastorałki przygotowane w ciekawych aranżacjach.

Artyści wykazali się niezwykłym talentem muzycznym, aktorskim i tanecznym. Zebrani mieli okazję wysłuchać również pastorałki w gwarze śląskiej przygotowanej przez zespół z Przedszkola Nr 2. Prezentacje wykonawców oceniało profesjonalne jury, współpracujące z organizatorami konkursu od wielu lat.

Zdobywcami głównych nagród zostali:

  • I miejsce: Przedszkole Nr 18,
  • II miejsce: SP 13 z Oddziałami Przedszkolnymi,
  • III miejsce: Przedszkole Nr 29.

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Organizatorki – p. Beata Księżopolska oraz p. Anna Sobieraj – serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom za zaangażowanie w przygotowanie do konkursu oraz zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji za rok.

(opracowanie: ZS-P 14)
Koncert kolęd i pastorałek w ZS-P 14 Koncert kolęd i pastorałek w ZS-P 14 Koncert kolęd i pastorałek w ZS-P 14 Koncert kolęd i pastorałek w ZS-P 14 Koncert kolęd i pastorałek w ZS-P 14 Koncert kolęd i pastorałek w ZS-P 14 Koncert kolęd i pastorałek w ZS-P 14 Koncert kolęd i pastorałek w ZS-P 14 Koncert kolęd i pastorałek w ZS-P 14 Koncert kolęd i pastorałek w ZS-P 14 Koncert kolęd i pastorałek w ZS-P 14