Aktualności | VII Gliwicka Spartakiada Przedszkolna

VII Gliwicka Spartakiada Przedszkolna

VII Gliwicka Spartakiada Przedszkolna

Opublikowane: 27.11.2021 / Sekcja: Oświata 

VII Gliwicka Spartakiada Przedszkolna  to sportowe wydarzenie, które wzorem lat ubiegłych, ponownie miało miejsce na terenie Areny Gliwice. 27 listopada 2021 na Małej Arenie Gliwice, 16 drużyn z gliwickich przedszkoli, z udziałem niemal 200 przedszkolaków, przy aplauzie rodziców, dziadków i krewnych, rywalizowało z... nudą, brakiem aktywności i apatią. Bo nie o wyniki sportowe w spartakiadzie chodzi.

W imieniu Prezydenta miasta Gliwice, Pana Adama Neumanna, oficjalnego otwarcia Spartakiady, dokonał Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Gliwicach Mariusz Kucharz. Dzieci z poszczególnych drużyn rywalizowały w  przygotowanych dla nich konkurencjach sportowych takich jak: slalom - toczenie piłki, bieg z przeszkodami – płotki, bieg w parach z szarfą,  bieg z przeplataniem szarfy na czas. Nad prawidłowym przebiegiem Spartakiady oraz przestrzeganiem zasad fair play czuwał sędzia główny, pan Jarosław Kaszowski.

Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, poprzez aktywne spędzanie czasu oraz dostarczenie dzieciom rozrywki połączonej z edukacją ruchową. Ideą przyświecającą organizatorom, było stworzenie  radosnej imprezy sportowej, w której nie ma przegranych. W tym celu tak kierowano aktywnością dziecka, aby każde mogło poczuć się wyjątkowe oraz mogło najlepiej wykonać zadanie, doświadczając sukcesu na miarę swoich możliwości.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było wręczenie dyplomów dla poszczególnych drużyn, upominków oraz medalu sportowego dla każdego dziecka. Oczywiście złotego :)

W VII Gliwickiej Spartakiadzie Przedszkolnej udział wzięły drużyny z następujących gliwickich placówek: Przedszkole Miejskie nr 7 w ZS-P nr 12, Przedszkole Miejskie nr 16 w ZS-P nr 6, Przedszkole Miejskie nr 4 i Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 40 w ZS-P nr 14, Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach, Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 31 w ZS-P nr 7, Przedszkola Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 33 i 42 w ZPM nr 1, Przedszkole Miejskie nr 2 w ZS-P nr 1, Przedszkole Miejskie nr 33 w ZS-P nr 9, Przedszkole Miejskie nr 29 w ZS-P nr 15, Oddziały Przedszkolne Szkoły Podstawowej nr 11 w Gliwicach, Oddziały Przedszkolne ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Gliwicach.

Organizatorzy Spartakiady składają serdeczne podziękowania za wspólną zabawę Rodzicom, Dyrektorom, Nauczycielom i przede wszystkim Dzieciom.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć: