V edycja projektu szkolnego "Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach"

Dodano: 26.11.2020 / Sekcja:
konkurs foto: Archiwum PSNJN o. Katowice

"Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego.
Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki"

(Martyna Wojciechowska)
Taką odskocznią od codzienności okazała się V już edycja projektu "Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach", przygotowana przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Oddział Katowice. Główną organizatorką, która przygotowała warsztaty i część konkursową, była nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im Piastów Śląskich w Gliwicach i członkini PSNJN, pani Ewa Cichońska.

Konkurs odbył się 24 listopada 2020 r. W zmaganiach wzięło udział 10 zespołów z odległych zakątków województwa śląskiego, które spotkały się na warsztatach na platformie Zoom. Uczestników przywitała jak zwykle ciepło dyrektor ZSO 4, pani Joanna Grzybowska - tym razem łącząc się z nimi online. Następnie odbyli oni "wyprawę" z Gliwic do Lipska - miasta muzyki. Była to co prawda podróż tylko wirtualna, ale za to niezwykle emocjonująca.
Uczestnicy wykazali się świetną orientacją na mapie. Nieobca okazała się im też muzyka klasyczna - zaczęliśmy od Bacha. Uczniowie bezbłędnie przeszli zarówno próbę szybkości Quizizz, jak i test na spostrzegawczość w rozpoznawaniu zabytków Lipska.
Najlepsza w rywalizacji okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Palowicach, przed którą kolejna podróż - wirtualna (a może jednak rzeczywista?) - na wielki finał w Konsulacie Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na stację Hannover już w styczniu.

konkurs
foto: Archiwum PSNJN o. Katowice