Uczniowie gliwickich klas sportowych nie próżnują.

Dodano: 06.12.2020 / Sekcja:
LA

Każdego roku, dzięki współpracy gliwickich szkół ze Stowarzyszeniem GKS Piast Gliwice - uczniowie mogą rozwijać i kształtować swoje umiejętności sportowe w innych, niż szkolne warunkach. Tym, które szkoły w Gliwicach posiadają, nie można wiele zarzucić - są wręcz podziwiane przez inne miasta i chwalone przez rodziców. Przykładem może być Arena lekkoatletyczna - daje możliwości treningu każdej grupie zawodników: biegaczy, kulomiotów, skoczków, płotkarzy czy nawet oszczepników. Jednak przygotowanie zawodników musi obejmować również sferę rozwoju sportowego, którą w godzinach pozalekcyjnych, czy podczas treningów w ramach zajęć sportowych przewidzianych programem nauczania, nie sposób zrealizować. Lekkoatleci, biegacze - uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach, uczestniczyli w obozie sportowym zorganizowanym przez sekcję lekkoatletyczną Piasta Gliwice, pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Zaplecze sportowe, doświadczenie trenerskie a także cykliczna organizacja wyjazdów szkoleniowo-treningowych,  przyciągają do szkoły przy ul. Syriusza, wielu chętnych zawodników. Zarówno do klas ogólnych, jak i klas sportowych. W tych pierwszych, zindywidualizowane podejście do ucznia daje młodym sportowcom i możliwość połączenia nauki z realizacją swojej pasji. Warto nadmienić, że w zespole szkół, w której już na dobre zadomowili się gliwiccy pływacy z klubu Sikret, prowadzone są również dwie klasy sportowe lekkoatletyczne - druga i siódma w Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 19.

Lekkoatleci: Inga Hołdys, Marta Cyganek, Damian Cyganek, Łukasz Załęcki, Szymon Kozioł, Adam Kłoda, Borys Tiszbierek i Maksymilian Wróblewski - uczniowie klas 6 i 7 Szkoly Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 19 oraz drugiej klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Styczyńskiego, uczestniczyli w zgrupowaniu lekkoatletycznym GKS Piast Gliwice. W tym roku na miejsce zgrupowania wybrano Koniaków.
Zawodnicy nie próżnowali, trenowali dwa razy dziennie. Każdego dnia przebiegali od 8 do 18 km, gdzie w przepięknym otoczeniu gór, wraz z pozostałymi uczestnikami obozu, przygotowywali się do Halowych Mistrzostw Śląska, oraz sezonu wiosennego.
Poniżej prezentujemy kilka migawek zdjęciowych z obozu.
la
la
la
la
la
la
la
la
la
la