Trzy gliwickie Licea w IX Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim 2020

Dodano: 27.05.2020 / Sekcja:
Trzy gliwickie Licea w IX Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim 2020

Spośród kilku tysięcy szkół średnich w Polsce, sklasyfikowanych przez Centrum Organizacji Przedmiotowo-Tematyczno-Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno- Historycznych COPTIOSH, znalazły się aż trzy gliwickie licea!
I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego w Gliwicach, V Liceum Ogólnokształcące im. A. Struga w Gliwicach oraz II Liceum Ogólnokształcące im. W. Wróblewskiego w Gliwicach.

Licea te uzyskały kolejno: I LO - status złotej szkoły, a V LO i II LO - status srebrnej szkoły. Wyróżnienia te są dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla uczniów - laureatów olimpiad, a także dla ich rodziców, powodem do dumy. To co jednak istotne i oczym warto pamiętać, to przede wszystkim ogromny sukces uczniów i nauczycieli naszych szkół.
Wyróżnienie powyższe, zwycięskim placówkom daje prawo do posługiwania się mianem odpowiednio Złotej i Srebrnej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2020 r., a także używanie loga, które otrzymały wraz z dyplomem w promocji szkoły.
W swoim uzasadnieniu organizatorzy podkreślają, że otrzymane wyróżnienie stanowi przede wszystkim potwierdzenie niezwykle wysokiego poziomu edukacji, w szczególności z zakresu praw człowieka, historii oraz edukacji społecznej, europejskiej, prawnej.
 Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów i nauczycieli, których osiągnięcia zaowocowały zajęciem wysokiego miejsca w Polsce i którzy przyczynili się do sukcesu gliwickich szkół! Gratulujemy zarówno osiągnięć w olimpiadach, jak i w klasyfikacji w IX Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim 2020 roku.
Wyniki IX-go Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego 2020 miały zostać podane podczas VI Kongresu COPTIOSH mającego towarzyszyć etapowi centralnemu VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku pod koniec marca br. Z uwagi na stan epidemiczny - determinujący obecnie wszystkie dziedziny życia, organizatorzy zmuszeni byli do odwołania etapu centralnego olimpiady oraz kongresu. Wyniki rankingu zamieszczone zostały na stronie, a nagrody i wyróżnienia przekazane do placówek.

Wyniki Rankingu zamieszczone są na stronie internetowej COPITOH -> TU

___________
 *COPTIOSH - to Centrum Organizacji Przedmiotowo-Tematyczno- Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno-Historycznych prowadzone przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe COPTIOSH w Białymstoku. Olimpiady powiązane są z takimi przedmiotami jak wiedza o społeczeństwie, historia oraz edukacja prawna czy edukacja europejska.