Aktualności | Tomasz Golis absolwent ZSŁ z najlepszym wynikiem w historii Olimpiady Wiedzy Technicznej

Tomasz Golis absolwent ZSŁ z najlepszym wynikiem w historii Olimpiady Wiedzy Technicznej

Tomasz Golis absolwent ZSŁ z najlepszym wynikiem w historii Olimpiady Wiedzy Technicznej

Opublikowane: 13.05.2024 / Sekcja: Oświata 

Tomasz Golis absolwent Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach i jednocześnie laureat Olimpiady Wiedzy Technicznej wraz z dyrektorem ZSŁ Iwoną Grządkowską i opiekunem laureata OWT, nauczycielem przedmiotów zawodowych elektronicznych Adamem Strzyżem, w dniu 10 maja 2024 r. wzięli udział w obchodach 50 - lecia Olimpiady Wiedzy Technicznej zorganizowanej przez Śląski Okręgowy Komitet Organizacyjny OWT na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie.
W 50 letniej historii Olimpiady Wiedzy Technicznej tylko jeden laureat uzyskał 100 punktów na 100 możliwych w zawodach okręgowych i 98 na 100 w zawodach finałowych. Z dumą możemy się pochwalić, że jest nim absolwent ZSŁ Tomasz Golis. Wynik Tomka jest bardzo imponujący i do tej pory żadnemu z laureatów, biorących udział w olimpiadzie OWT, nie udało się dorównać wynikowi osiągniętemu przez Tomka.
- Serdecznie gratulujemy!
Na uroczystości, za szczególne osiągnięcia na rzecz olimpiady, pamiątkową statuetkę dla ZSŁ w Gliwicach odebrała, z rąk Prezesa Komitetu Organizacyjnego OWT, dyrektor szkoły Iwona Grządkowska. Pamiątkowe medale otrzymali również Adam Strzyż i Tomasz Golis.

/materiał ZSŁ/

zsł zsł