Aktualności | Teatralnie i filmowo w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 w Gliwicach

Teatralnie i filmowo w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 w Gliwicach

Teatralnie i filmowo w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 w Gliwicach

Opublikowane: 16.11.2022 / Sekcja: Oświata 

Ach! Co to był za wieczór! 
W październiku 2022 reaktywowano w Szkole Podstawowej nr 18 im. Jana Pawła II w ZS-P nr 8 w Gliwicach, klub filmowo-dyskusyjny o wdzięcznej nazwie „Filmowe LOVE”. W pierwszych zajęciach brała udział klasa 8a. Uczniowie chętnie oddali w „depozyt” swoje telefony, a w zamian dostali porcję popcornu. To była gwarancja, że nic nie przeszkodzi uczestnikom wieczorku filmowego, w pełnym zaangażowaniu skupić się na seansie filmowym.

Seans poprzedziły informacje o holenderskim autorze książki, na podstawie której powstał scenariusz filmu. A po tym – już tylko projekcja mądrego i wzruszającego filmu, który bardzo spodobał się młodzieży. Był doskonałym pretekstem do późniejszej dyskusji o przyjaźni i młodzieńczej miłości, problemach młodych ludzi, ich własnych przeżyciach i rozterkach. Rozmowom nie było końca. Na koniec „wjechała” pyszna pizza. Aż żal było kończyć spotkanie. Uczniowie dopytywali o następny seans, a nauczyciele zastanawiają się nad wyborem kolejnej filmowej perełki.

Oprócz filmowych emocji uczniowie ZSP8 mają możliwość uczestniczyć w zajęciach teatralnych. 
- W szkole mamy wielu uzdolnionych uczniów, którzy ,,czują” scenę, lubią pracę w grupie i potrzebują, co jakiś czas, zastrzyku adrenaliny. To właśnie dla nich przeznaczone są zajęcia teatralne. Tu mogą dać upust emocjom i ,,wyżyć” się artystycznie. Pierwsze efekty tych działań można było zobaczyć w czasie obchodów Dnia Patrona szkoły. Następne już niebawem… - informuje pani Ewa Rak wicedyrektor ZSP 8.

zsp8 zsp8 zsp8 zsp8 zsp8 zsp8