Aktualności | Spotkanie z policją w SP 11

Spotkanie z policją w SP 11

Spotkanie z policją w SP11

Spotkanie z policją w SP 11

Opublikowane: 21.01.2022 / Sekcja: Oświata 

„Hejt – czy potrafimy wyrażać swoją opinię, nie obrażając innej osoby?” oraz „Odpowiedzialność karna i prawna osób nieletnich – wybrane aspekty”, to tematy warsztatów, które odbyły się 18 stycznia w Szkole Podstawowej nr 11 w Gliwicach w klasach 4-8.

Z Panem Mateuszem Piórkowskim – młodszym aspirantem, funkcjonariuszem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Gliwicach, rozmawiano na temat przemocy psychicznej i fizycznej. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w zajęciach dzieląc się swoimi doświadczeniami w tym zakresie i uczyły się, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych. Poruszano także problematykę przemocy domowej i odpowiedzialności karnej za popełniane czyny przez małoletnich. Uczniowie przypomnieli sobie numery instytucji, do których mogą się zwracać po pomoc w sytuacjach różnych zagrożeń oraz jak należy to robić w sposób właściwy.
W klasach 7. i 8. poruszono kwestię hejtu i mowy nienawiści, które stają się coraz poważniejszymi problemami społecznymi i - o czym nie wszyscy wiedzą - również podlegają odpowiedzialności karnej.

Uczniów szkoły odwiedzili także: starszy sierżant Jakub Winiarski i młodszy aspirant Szymon Kołodziej z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Policjanci poruszali tematy związane z niebezpieczeństwami, na jakie narażone są dzieci. W związku z wciąż licznymi potrąceniami, do których dochodzi na naszych drogach, funkcjonariusze przedstawiali dzieciom przykłady różnych sytuacji niebezpiecznych, uczyli zasad bezpieczeństwa przy przechodzeniu przez jezdnię oraz wskazywali na konieczność stosowania zasady ograniczonego zaufania.

(opracowanie: SP 11)