Aktualności | Sportowe pasje Filipa i Piotra z SP6

Sportowe pasje Filipa i Piotra z SP6

Sportowe pasje Filipa i Piotra z SP6

Opublikowane: 18.03.2022 / Sekcja: Oświata 

Filip Kordeusz i Piotr Szawerna - uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach, nie tylko dobrze się uczą, ale mają czas na realizację sportowych pasji. I osiągają niebywałe sukcesy!

Filip Kordeusz, uczeń III klasy, od zawsze był bardzo aktywnym dzieckiem. Przygodę ze sportem rozpoczął mając 2,5 roku. Uprawia wiele dyscyplin: narciarstwo, snowboard, windsurfing, wake, kite, chodzi po górach, jeździ na rowerze MTB i longboardzie oraz hulajnodze, ale w sercu gra mu freestyle. Uczęszcza na treningi snowboardowe i BMX. Jest wielokrotnym Mistrzem Polski w Snowboardzie w Slopesyle, a także Big Air. Zajmuje wysokie miejsca i zaskakuje sędziów swoją odwagą.
Piotr Szawerna , uczeń III klasy, od 4 lat trenuje narciarstwo alpejskie w zabrzańskiej Szkole Narciarskiej "Slalom". Uczęszcza do gliwickiej Akademii Szachowej, posiadając IV kategorię szachową. Trenuje także pływanie oraz karate. Bardzo lubi aktywnie spędzać czas, wędrując po górach oraz jeżdżąc na rowerze. Najważniejsze sukcesy osiągnął w Slalom gigant Wisła Siglany 2019, Slalom gigant Piancavallo 2022, Zawodach o Puchar Prezesa ZSN Slalom 2022.

Chłopaki, trzymamy za Was kciuki w kolejnych sporotwych wyzwaniach!

Filip Kordeusz Piotr Szawerna