Aktualności | Skriware Academy dla śląskich szkół podstawowych

Skriware Academy dla śląskich szkół podstawowych

Skriware Academy dla śląskich szkół podstawowych

Opublikowane: 27.02.2023 / Sekcja: Oświata 

Nauczyciele śląskich szkół podstawowych zyskali wsparcie, w prowadzeniu angażujących lekcji na miarę XXI wieku. Dzięki bezpłatnemu dostępowi do platformy Skriware Academy, w łatwiejszy sposób wykorzystają drukarki 3D, realizując podstawę programową i założenia Laboratoriów Przyszłości. Dyrektorzy szkół nadal mogą zgłaszać się po narzędzia edukacyjne, które wspierają rozwój kompetencji przyszłości. 

Od stycznia 2023 roku wszystkie samorządowe i niesamorządowe szkoły podstawowe, które zgłoszą chęć dołączenia do Skriware Academy, uzyskają dostęp do bazy nowoczesnych materiałów edukacyjnych, m.in. autorskiej biblioteki modeli i narzędzi do modelowania 3D. Ich wykorzystanie w ramach programu Laboratoria Przyszłości, pozwoli uczniom rozwijać zdolności manualne, kompetencje społeczne i umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów. 
- W Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie już od roku korzystamy z pakietu narzędzi od Skriware. Cudowne jest to, że materiały w Skriware Academy są bardzo różnorodne: od scenariuszy zajęć po kursy dotyczące korzystania z narzędzi. Taki kurs warto przejść nie tylko samodzielnie, ale też z uczniami. W bibliotece szkolnej uczyliśmy się wszyscy obsługi drukarki, dzięki materiałom, w którym wszystko jest wyjaśnione krok po kroku. Dużą popularnością wśród uczniów cieszą się także bezpłatne narzędzia 3D Playground i Creator. Z pierwszego korzystamy już z najmłodszymi uczniami (nawet pierwszaki dają radę!) i realizujemy różne wyzwania budownicze. Dużą zaletą jest to, że uczniowie nie muszą się nigdzie logować, aby tworzyć. Zaprojektowane modele w prosty sposób możemy przesłać do slicera i wydrukować. Mimo że aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, w Skriware Academy znajdziemy też do niej szczegółową instrukcję obsługi – mówi Agnieszka Halicka, nauczycielka, która korzysta z dostępu do Skriware Academy.

Jak otrzymać bezpłatny dostęp do Skriware Academy? To proste! Wystarczy: 
1.zgłosić szkołę podstawową przez formularz dostępny pod linkiem: bit.ly/PakietSkriware
2.poprosić szkolnego administratora o nadanie dostępów dla nauczycieli, 
3.założyć konto na Skriware Academy: https://academy.skriware.com

Bezpłatny pakiet treści edukacyjnych i narzędzi o wartości rynkowej 1560 zł obejmuje 10 kont nauczycielskich w każdej placówce. Dostęp do platformy Skriware Academy pozwoli uczniom drukować na drukarce 3D sprawdzone modele z bazy liczącej 20 tys. projektów. Z kolei nauczyciele zyskają dzięki niemu inspirujące pomysły na wykorzystanie nowoczesnych technologii podczas konkretnych przedmiotów lekcyjnych i merytoryczne wsparcie w realizacji bazy programowej oraz wymagań rządowego programu Laboratoria Przyszłości. 

- Dla każdego nauczyciela ważne jest wsparcie merytoryczne i metodyczne w zakresie wykorzystywania i wdrożenia nowego sprzętu. Takie wsparcie w zakresie wszystkich produktów daje Skriware Academy. Jest to tym bardziej ważne, że pracując z drukarką 3D firmy Skriware, nauczyciel ma możliwość wykorzystywania bezpłatnych opracowań, gotowych scenariuszy i samouczków. Tworzone instrukcje i wizualizacje graficzne do sprzętu tej firmy pomagają również uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi korzystać z nich w wielu obszarach – podsumowuje Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019.

Pakiet pozwala korzystać z: 

  • platformy edukacyjnej Skriware Academy z materiałami dydaktycznymi i e-learningowymi (w tym m.in. z 30 pomysłami na lekcyjne aktywności i gotowymi scenariuszami zajęć, 28 e-kursami, 8 samouczkami wideo, których zwieńczeniem jest uzyskanie certyfikatu oraz kartami pracy i materiałami multimedialnymi dla uczniów); 
  • bazy gotowych do wydruku modeli 3D Skrimarket (która zawiera ponad 20 tys. modeli online, dedykowaną sekcję dla modeli edukacyjnych z 10 przedmiotów oraz sekcję przeznaczoną do edukacji specjalnej); 
  • autorskich narzędzi do modelowania 3D Playground i Creator (z dostępem online dla każdego ucznia – do wykorzystania zarówno w szkole, jak i w domu); 
  • całorocznego pakietu metodycznego wsparcia (m.in. materiałów wideo dla nauczycieli, cyklicznie odbywających się webinarów oraz możliwości wymiany doświadczeń w grupie dyskusyjnej skupiającej społeczność nauczycieli). 

- Wspieramy rozwój nowoczesnej edukacji od kilku lat, a dzięki obecnej inicjatywie możemy znacząco zwiększyć dostępność ciekawych i wartościowych narzędzi dydaktycznych w szkołach podstawowych. Wykorzystanie podczas zajęć lekcyjnych drukarek 3D i innych technologii na miarę XXI wieku jest teraz łatwiejsze, ponieważ nauczyciele mogą korzystać z całorocznego wsparcia metodycznego oraz wymieniać się doświadczeniami na grupie dyskusyjnej. Z radością obserwujemy pozytywny odbiór naszych materiałów przez nauczycieli oraz uczniów i mamy nadzieję, że już niedługo pojawią się one w każdej szkole podstawowej w Polsce. Serdecznie zachęcam dyrektorów szkół podstawowych do dołączenia do Skriware Academy  – mówi Karol Górnowicz, Prezes spółki Skriware. 
 

/materiał Skriware/