Aktualności | Raz na cztery lata obchodzimy imieniny Zucha!

Raz na cztery lata obchodzimy imieniny Zucha!

Raz na cztery lata obchodzimy imieniny Zucha!

Opublikowane: 06.03.2024 / Sekcja: Oświata 

29 lutego, w każdy rok przestępny, ma miejsce wyjątkowe wydarzenie – Imieniny Zucha!
W tym roku gliwickie zuchy hucznie uczciły ten dzień w gronie ponad 70 osób. Najmłodsi przedstawiciele Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej wzięli udział w grze terenowej po Gliwicach, śpiewankach w CH Forum oraz uroczystej wymianie prezentów.

Wielkie święto gliwickich zuchów.
W miniony czwartek aż pięć gromad zuchowych z gliwickiego hufca wzięło udział w ważnym wydarzeniu – Imieninach Zucha. To wyjątkowa okazja, bowiem tylko raz na cztery lata, 29 lutego, zuchy z całej Polski obchodzą swoje święto. Jest to najmłodsza grupa metodyczna Związku Harcerstwa Polskiego w wieku 6-9 lat, która rozwija się głównie przez wspólną zabawę.
Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej gry terenowej, w której każda gromada wystartowała z innego punktu w Gliwicach. Przechadzając się po gliwickich parkach dzieci rozwiązywały zagadki oraz wykonywały zadania, które tematyką były związane z ich świętem. Na końcu ułożyły one hasło „raz na cztery lata zdarza się ta data” i wyruszyły na kolejną część programu do CH Forum. Gdy wszystkie gromady spotkały się już w jednym miejscu, nadeszła pora na wspólne gry i zabawy, śpiewanie piosenek oraz uroczystą wymianę prezentów między zuchami.
- Cieszymy się, że udało nam się tak hucznie obejść to rzadkie, ale ważne święto. Kilkadziesiąt dzieci, z którymi pracujemy na cotygodniowych zbiórkach i weekendowych wyjazdach, miało okazję spotkać się we wspólnym gronie, lepiej poznać swoich rówieśników i poczuć, że należą do wspólnoty zuchów – mówi harcmistrzyni Ewa Seweryn, Rzeczniczka Prasowa Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej.
 

Jak zapisać dziecko do harcerstwa?
Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko także dołączyło do naszej wspólnoty zuchowej lub harcerskiej, możesz wykonać kilka prostych kroków. Określ w jakim wieku jest dziecko, a następnie wybierz drużynę lub gromadę, do której mogłoby przystąpić. Na stronie przy profilu każdej jednostki podany jest termin oraz miejsce zbiórek, a także kontakt z drużynowym. Wiek 6-9 lat to gromady zuchowe, 10-12 lat to drużyny harcerskie, 13-16 lat to drużyny starszoharcerskie, a 15-21 lat to drużyny wędrownicze. Spis jednostek znajdziesz tutaj: https://gliwice.zhp.pl/struktura/jednostki-organizacyjne/
Możesz też skorzystać z alternatywnej opcji i napisać do naszego biura wysyłając wiadomość na adres: biuro@gliwice.zhp.pl. Określ w niej w jakim wieku jest dziecko i w której części Gliwic, Knurowa lub Toszka poszukujesz drużyny. Serdecznie zapraszamy w nasze szeregi!


Materiał ZHP Gliwice
Fot. ZHP/Kamil Widuch

ZHP ZHP ZHP ZHP ZHP ZHP ZHP ZHP