Aktualności | Przekazanie samochodów Straży Miejskiej do ZSS

Przekazanie samochodów Straży Miejskiej do ZSS

Przekazanie samochodów Straży Miejskiej do ZSS

Opublikowane: 17.11.2023 / Sekcja: Oświata 

Dotychczas samochody marki Volkswagen Caddy pełniły funkcję pojazdów służbowych używanych przez Straż Miejską w Gliwicach. Od 14 listopada 2023 roku zmieniły swoje przeznaczenie, aby służyć społeczności szkolnej Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach.

Pojazdy te wykorzystywane były przez Straż Miejską przede wszystkim jako samochody patrolowe, ale również do przewozu rzeczy, osób i nawet zwierząt. Bo to właśnie gliwicka Straż Miejska dociera z pomocą najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta: bezdomnym, samotnym, a także pacjentom szpitali czy hospicjum. Jednak z uwagi na wiek i ilość przejechanych kilometrów, konieczna stała się wymieniana służbowych pojazdów straży na nowe. To z kolei stworzyło okazję do nadania im nowego życia. Dwa z nich zostały przekazane na pomoc dla ludności ukraińskiej w obszarach dotkniętych działaniami wojennymi związanymi z napaścią Rosji na Ukrainę. Cztery kolejne, zgodnie z decyzją władz samorządowych, trafiły do Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach.

14 listopada 2023 roku na Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach odbyła się uroczystość przekazania ww. samochodów. W obecności uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości: Marioli Bucher - Naczelnika Wydziału Edukacji i Agnieszki Paszty - Naczelnika Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych z Urzędu Miejskiego w Gliwicach, Anny Owczorz-Ćwiękały - Naczelnika Wydziału Organizacyjno-Finansowego Straży Miejskiej oraz Marka Żaka - Wicedyrektora ZSS ds. kształcenia zawodowego, Jacek Płowiec - Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych  i Janusz Bismor - Komendant Straży Miejskiej w Gliwicach podpisali porozumienie, na mocy którego 4 samochody marki Volkswagen Caddy zostały przekazane Zespołowi Szkół Samochodowych. Będą one wykorzystywane głównie w celach dydaktycznych, ale także do realizacji organizacyjnych celów szkoły. Po złożeniu podpisów na dokumentach, symbolicznie usunięto "koguty" - sygnalizatory akustyczno-świetlne z jednego z pojazdów, i tym samym gliwicka Samochodówka wzbogaciła się o kolejne pomoce dydaktyczne.

Zaproszeni goście zwiedzili również Warsztaty Szkolne i zapoznali się z formami kształcenia praktycznego oraz odwiedzili Okręgową Stację Kontroli Pojazdów SG 001, funkcjonującą nieprzerwanie w Zespole Szkół Samochodowych od 1976 roku. Z zadowoleniem odnotowano gotowość Naczelników i Komendanta Straży Miejskiej do zachęcania jednostek miejskich do korzystania z usług Stacji Diagnostycznej oraz do powierzania drobnych napraw i obsługi naszym uczniom.

zss zss zss zss zss zss zss zss zss