Aktualności | Ponad 20 nowych programistów w Gliwicach. Edukacyjny projekt LO nr 1 i Emphie zakończył się sukcesem!

Ponad 20 nowych programistów w Gliwicach. Edukacyjny projekt LO nr 1 i Emphie zakończył się sukcesem!

Ponad 20 nowych programistów w Gliwicach. Edukacyjny projekt LO nr 1 i Emphie zakończył się sukcesem!

Opublikowane: 11.07.2023 / Sekcja: Oświata 

Wraz z końcem roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. E. Dembowskiego zakończył się projekt edukacyjny, który polegał na kilkumiesięcznym bezpłatnym kursie programowania przeprowadzonym dla uczniów przez programistów firmy Emphie Solutions.

23 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego zakończyło kilkumiesięczny kurs programowania prowadzony przez software developerów Emphie Solutions. Trzech uczestników, którzy przedstawili najlepsze końcowe projekty zostało nagrodzonych płatnym wakacyjnym stażem w firmie! Wspólny projekt rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. W szkole raz w tygodniu były prowadzone intensywne zajęcia, w których początkowo uczestniczyło niemal 50 osób. Wiosną tego roku najwytrwalsi uczestnicy kursu otrzymali indywidualne projekty do przygotowania. Oczywiście, dokładnie jak zawodowi programiści - musieli zmieścić się w deadlinie!

-Przed startem zajęć określiliśmy, czego chcemy nauczyć uczestników, dostosowaliśmy materiał do ilości zajęć, a następnie przygotowaliśmy wszystkie potrzebne treści, aby później przekazać uczniom, jaki jest plan na nasz kurs i do czego będziemy dążyć - powiedział Mateusz Zdrzałek, prowadzący zajęcia, a na co dzień programista Emphie Solutions.

- Zakres tematyczny zajęć był szeroki, a materiał nie był łatwy do przyswojenia. Wiedza, którą przekazaliśmy uczestnikom zajęć, może dla nich stanowić bazę do dalszej edukacji programistycznej - dodał współprowadzący, Cezary Michalak.

Tuż przed końcem roku szkolnego projekt dobiegł końca. Wszystkim uczniom, którzy mimo wielu innych obowiązków poświęcili swój czas i włożyli wysiłek w zdobycie nowych umiejętności należą się wielkie gratulacje. Prowadzący byli niezwykle zadowoleni z zaangażowania i determinacji uczestników.

- O poziomie zaangażowania uczniów niech świadczy fakt, że bardzo chętnie wykonywali wszystkie zadania domowe, które otrzymywali! - powiedział Mateusz Zdrzałek. Programista Emphie dodał także, że prowadzący zajęcia byli pozytywnie zaskoczeni poziomem wiedzy uczestników - Spodziewaliśmy się nauki od podstaw, a wielu uczestników zajęć już posiadało pewną wiedzę. Z kolei inni, już w trakcie zajęć, douczali się w domu, aby dorównać do poziomu kolegów i koleżanek.

- Programowaniem interesuje się od kilku lat. Do tej pory rozwijałem się w tym kierunku na własną rękę. Gdy usłyszałem o kursie programowania w naszej szkole to od razu się na niego zapisałem. Na zajęciach podobała mi się systematyka. Zaczęliśmy od podstaw, czyli od HTML-a, JavaScript, a później przeszliśmy do pracy we frameworku Svelte - powiedział Konrad Guzek, jeden z uczestników kursu, a także zwycięzca stażu.

- Udział w zajęciach okazał się strzałem w dziesiątkę. To był wartościowo spędzony czas z super ludźmi. Poziom był bardzo wysoki, a wszyscy uczestnicy włożyli mnóstwo pracy, szczególnie w końcowe projekty - dodał Jakub Włostowski, inny z uczniów LO nr 1.

Szczególne gratulacje należą się trójce uczniów, którzy na zakończenie kursu przedstawili najlepsze projekty. To właśnie z nimi Emphie Solutions będzie współpracować podczas wakacyjnego stażu.

- Nasza firma świadczy usługi w zakresie tworzenia skomplikowanych systemów informatycznych dla takich branż jak m.in. edukacja, marketing czy medycyna. Posiadamy także swój produkt - ChessGrow - platformę do nauki gry i treningu szachowego, a także jesteśmy zaangażowani w funkcjonowanie centrum edukacyjnego - Klub Osiedlowy Chatka. Można zatem powiedzieć, że edukacja jest jednym z filarów naszej działalności. Właśnie dlatego tak bardzo cenimy sobie współpracę z ambitnymi młodymi ludźmi. To osoby, które już niedługo będą wchodziły na rynek pracy i jeśli są zainteresowane zawodem programisty, to my z przyjemnością umożliwiamy im wkroczenie na tę ścieżkę - powiedział Adrian Piętka, Chief Technology Officer Emphie Solutions.

Zbliżający się staż to dla uczniów znakomita okazja, aby pogłębić swoją wiedzę, zdobyć praktyczne doświadczenie i współpracować na co dzień z zespołem ekspertów. Ta przygoda bez wątpienia przyniesie młodym ludziom wiele satysfakcji i otworzy nowe drzwi w ich karierze zawodowej.

Choć wakacje dla trójki triumfatorów zapowiadają się bardzo pracowicie, są oni zadowoleni i z niecierpliwością wyczekują pierwszych dni lipca. - Czerpałem dużą przyjemność z nauki, a teraz będę miał możliwość dalszej rozwoju, już podczas stażu. Nie ukrywam, że miałem nadzieję się na niego dostać i jestem bardzo szczęśliwy, gdyż zdecydowanie chciałbym związać swoją przyszłość z zawodem programisty! - powiedział Konrad. - Ja również bardzo się cieszę z tej możliwości. Liczę na zdobycie doświadczenia i rozwój swojej wiedzy programistycznej - dodał Jakub.

I LO I LO I LO I LO I LO I LO I LO