Aktualności | Pierwsze miejsce w IT Girls rEvolution dla ZSTI!

Pierwsze miejsce w IT Girls rEvolution dla ZSTI!

Pierwsze miejsce w IT Girls rEvolution dla ZSTI!

Opublikowane: 08.11.2022 / Sekcja: Oświata 

Ponad 100 uczennic szkół średnich wzięło udział w konkursie ITGrA, który odbył się w sobotę 5.11.2022 r. na Politechnice Opolskiej.

– Informatyka jest naszym żywiołem i już dziś łączymy naukę w klasie informatycznej z pracą dla firm IT – mówią laureatki konkursu Milena Kaletka i Basia Bocheńczak.

Uczennice Zespołu Szkół Techniczno-Informactycznych w Gliwicach: Milena Kaletka, Anna Olszak, Barbara Bocheńczak, Natalia Kula, Małgorzata Dziewior, Aleksandra Włoch, Marta Szaszkowska, Marta Wiora zajęły pierwsze miejsce w IT Girls rEvolution Academy. Opiekunką grupy była pani Aneta Palka.

ITGrA to konkurs, którego celem jest popularyzacja branży IT wśród dziewczyn, które stoją przed wyborem swoje ścieżki zawodowej. To inicjatywa wpisująca się w trend otwierania branży informatycznej na kobiety. Konkurs został zorganizowany przez firmę Capgemini wspólnie z Politechniką Opolską. Wzięło w nim udział ponad 100 dziewcząt, które przyjechały na uczelnię aż z sześciu województw: śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego, lubelskiego. Konkursowym zadaniem było zbudowanie aplikacji ułatwiającej sprzedaż używanych książek. Efekt pracy programistycznej zakończył się prezentacją produktu przed konkursowym jury. Zmagania poprzedził cykl szkoleń prowadzonych przez specjalistów firmy Capgemini w ramach IT Girls rEvolution Academy.

- Dziewczyny, jesteśmy z WAS dumni! Gratulujemy sukcesu! - pogratulował zwyciężczynią Janusz Magiera dyrektor ZSTI.

Źródło:https://www.zsti.gliwice.pl/aktualnosci-zsti/1-miejsce-w-konkursie-it-diamonds-it-girls-revolution-academy

zsti