Aktualności | Otwarcie Zielonej Pracowni w ZSTI w Gliwicach

Otwarcie Zielonej Pracowni w ZSTI w Gliwicach

Otwarcie Zielonej Pracowni w ZSTI w Gliwicach

Opublikowane: 16.11.2023 / Sekcja: Oświata 

Bioróżnorodność to kluczowa tajemnica naszej planety, a teraz Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach wyrusza w fascynującą przygodę odkrywania i promowania jej piękna. Z dumą ogłaszamy otwarcie Zielonej Pracowni w Technikum nr 1 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych pod nazwą "Bioróżnorodność jako największy skarb naszej planety" – miejsca, w którym pasja do przyrody łączy się z innowacyjną nauką. Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni odbyło się 15 listopada br., dofinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 
Pracownia bioróżnorodności w ZSTI to wspaniałe miejsce dla miłośników przyrody i tych, którzy pragną zagłębić się w tajniki bioróżnorodności. Wyposażona w nowoczesne technologie i narzędzia, pracownia stanowi miejsce spotkań dla badaczy, ekologów i wszystkich, którzy chcą odkrywać różnorodność ekosystemów oraz przyczyniać się do ich ochrony. 
Dyrektor ZSTI Gliwice, Janusz Magiera, z entuzjazmem mówi o znaczeniu Zielonej Pracowni: "Chcemy, aby nasi uczniowie stali się obrońcami przyrody i ekspertami w dziedzinie bioróżnorodności. Nasza nowa inicjatywa to krok w kierunku zrozumienia i ochrony środowiska naturalnego, co jest niezwykle ważne w dzisiejszym świecie.
Pracownia bioróżnorodności to miejsce, w którym nauka staje się pasją, a odkrywanie przyrody staje się źródłem inspiracji. To także dowód zaangażowania w edukację przyszłych ekologów i obrońców środowiska. Wykorzystywanie TIK we współczesnej edukacji pozwala na gromadzenie, poszukiwanie i przetwarzanie informacji, które służą młodemu człowiekowi do pogłębiania swojej wiedzy. Bardzo ważne we współczesnych metodach nauczania jest wykorzystywanie monitora interaktywnego oraz komputera. Dzięki nim nauczyciel w trakcie lekcji ma możliwość prezentowania różnych materiałów, modeli, programów i filmów. Pracownię wyposażono w nowoczesne urządzenia, które w szerokim stopniu umożliwią wykorzystywanie TIK do pracy – zarówno dla nauczyciela jak i uczniów. Dzięki licznym pomocom dydaktycznym, które zakupiono do nowej pracowni biologiczno-geograficznej, można uatrakcyjnić proces edukacji. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach zaprasza do nowo otwartej Zielonej Pracowni, gdzie każdy może przyczynić się do ochrony naszego środowiska i wziąć udział w ekscytującej przygodzie badawczej.

zsti zsti zsti zsti zsti zsti zsti zsti zsti zsti