Nauka zdalna dla uczniów od klasy pierwszej wzwyż

Dodano: 04.11.2020 / Sekcja:

Od 9 listopada 2020 r., klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Zatem od poniedziałku, wszyscy uczniowie gliwickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, będą uczyć się w domu. Powyższa forma kształcenia będzie obowiązywała do 29 listopada 2020 r, o ile rząd nie podejmie decyzji o jej przedłużeniu.
Przedszkola publiczne póki co pozostają otwarte.
Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. Zdaniem rządu, to ostatni etap, który może uchronić przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. Rząd chce maksymalnie spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce, a najlepsze metody walki z wirusem to odosobnienie, izolacja, kwarantanna oraz unikanie dużych skupisk ludzkich, a także przestrzeganie zasad bezpieczeństw.

Dla dzieci medyków i służb mundurowych, dyrektorzy szkół będą starali się jedynie zapewnić zajęcia opiekuńcze na terenie szkoły.
Rząd zapewnia, że nauczyciele będą mieli możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego, niezbędnego do nauki zdalnej. Szczegóły dotyczące formy wsparcia zostaną przedstawione w późniejszym terminie - z zapowiedzi premiera wynika jedynie "wdrożenie bonu finansowego, który można będzie zrealizować przez nauczycieli, w celu zakupu środków komunikacji zdalnej".
Od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 -16:00 obowiązuje nakaz przemieszczania się dzieci do 16. roku życia tylko pod opieką rodzica lub opiekuna.
Działalność basenów zostaje całkowicie zawieszona. Wydarzenia sportowe nadal odbywać się będą bez udziału publiczności.

Poniżej zamieszczamy znowelizowaną treść Rozporządzenia MEN dot. ograniczeń w związku z COVID 19 obowiązujące od 9.11.2020 oraz przypominamy wytyczne dla szkół i placówek, które obowiązują od 1 września 2020 r.
Mają one zastosowanie do organizacji pracy szkół i placówek, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.