Nauczycielu! Zabierz swoich uczniów na lekcję do Muzeum!

Dodano: 19.10.2020 / Sekcja:

To nie żart. Nawet teraz, w dobie trudności z wychodzeniem gdziekolwiek, gliwiccy uczniowie, będą mogli zwiedzać wystawy, a nauczyciele dobrać dla nich eksponaty tak, aby dopełniały omawiane przez nich tematy lekcji.
Zbyt futurystyczne i nierealne? Nic podobnego!
Takie rzeczy oferuje – jakżeby inaczej – Muzeum w Gliwicach.
Nowy projekt "Wirtualnych wystaw wiele…", ktόrego autorką jest Ewa Chudyba, przez lata tworząca Dział Edukacji i Promocji Muzeum w Gliwicach, został zrealizowany dzięki dofinansowaniu w ramach programu "Kultura w sieci" Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Śląskiego.

Od 23 października Muzeum w Gliwicach zaprasza do wirtualnego świata. W ramach nowej podstrony „Twoja wirtualna wystawa”, na wszystkich uczniόw i nauczycieli czekają sale wystawiennicze i zdigitalizowane zbiory Muzeum: wysokiej jakości fotografie, trójwymiarowe skany obiektów (3D) i inne materiały edukacyjne. Uczniowie mogą wraz z nauczycielami, aranżować wystawy, poznawać historię Gliwic, Górnego Śląska i Polski oraz zbiory zgromadzone w Muzeum w Gliwicach. To nie wszystko – w ramach programu, którego celem jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego, użytkownicy mają możliwość wzbogacać wystawy o swoje własne materiały, takie jak zdjęcia, rysunki czy teksty, ktόrymi można pόźniej pochwalić się chociażby na szkolnym fanpage’u fb. Kto wie, może jakąś ekspozycję uda się w przyszłości zrealizować w świecie rzeczywistym, bowiem układ wirtualnych sal, odtwarza pomieszczenia wystawiennicze Muzeum w Gliwicach.

Zajęcia on-line na platformie ZOOM dla grup szkolnych, podczas których przybliżone zostaną uczniom zabytki, zgromadzone w wirtualnych magazynach muzeum oraz możliwości, jakie daje podstrona "Twoja wirtualna wystawa", ruszają 23 października 2020.
Udział w warsztatach on-line jest bezpłatny. Zapisy pod nr telefonu 783 560 006 już trwają.
W przypadku zapisów grup szkolnych, które w zajęciach on-line będą uczestniczyć w szkole (np. w sali informatycznej), konieczne jest sprawdzenie, czy na komputerach szkolnych można uruchomić platformę ZOOM oraz czy komputery szkolne posiadają głośniki. Szczegόły TU.

Więcej o projekcie "Wirtualnych wystaw wiele...":
http://muzeum.gliwice.pl/pl/wydarzenia/inauguracja-projektu-wirtualnych-wystaw-wiele-w-muzeum-w-gliwicach

Ponadto polecamy:

wystawa
wystawa
wystawa
wystawa
wystawa
wystawa
wystawa
wystawa
wystawa
wystawa
wystawa
wystawa
wystawa
wystawa