Aktualności | Najlepsze w historii szkoły wyniki w maturze międzynarodowej!

Najlepsze w historii szkoły wyniki w maturze międzynarodowej!

Absolwent programu Matury Międzynarodowej Jakub Nowrotek

Najlepsze w historii szkoły wyniki w maturze międzynarodowej!

Opublikowane: 06.09.2022 / Sekcja: Oświata 

Absolwenci Matury Międzynarodowej z I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego w Gliwicach uzyskali spektakularne wyniki egzaminów w sesji majowej bieżącego roku. Są historycznie najwyższe w szkole i plasują się wysoko w statystykach światowych.  Średni uzyskany wynik to 38 punktów, na świecie jest to 31,98 punktów. Średnia ocena na dyplomie to 5,93 w skali 1-7, na świecie jest to 5,12. 
Średnie ocen ze wszystkich oferowanych przez szkołę przedmiotów są wyższe od średnich światowych; z niektórych przedmiotów nawet o ponad 2 pkt, co napawa nas dumą i motywuje do dalszej wytężonej pracy w nadchodzących latach.
Dwóch uczniów - Zofia Idasiak i Tobiasz Zalewski uzyskało maksymalny wynik- 45 punktów, aż 8 osób- 44 pkt, a wielu pozostałych może pochwalić się wynikiem ponad 40 pkt.
Wspaniałe rezultaty egzaminów przełożyły się również na wyniki rekrutacji na uczelnie wyższe. Absolwent I LO Jakub Nowrotek wkrótce podejmie magisterskie studia na kierunku Engineering na University of Cambridge. Pozostali z sukcesem aplikowali na prestiżowe uczelnie zagraniczne w Niemczech, Francji, Irlandii, Niderlandach, Szwecji, Danii, Czechach oraz na najlepsze uczelnie w kraju.

Źródło: http://www.lo1.gliwice.pl/dla-uczniow/aktualnosci/nasi-absolwenci-uzyskali-najlepsze-wyniki-w-maturze-miedzynarodowej-w-historii-oraz-bardzo-dobre-wyniki-w-polskiej-maturze/