Aktualności | Mozaika origami ucznia SP 39 nagrodzona

Mozaika origami ucznia SP 39 nagrodzona

Mozaika origami ucznia SP 39 nagrodzona

Opublikowane: 21.12.2021 / Sekcja: Oświata 

VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Matematycznego „Matematyka i origami” organizowanego przez ZSP nr 5 w Gliwicach odbyła się pod hasłem przewodnim: „Mozaiki”. Wśród stu jedenastu prac została zauważona mozaika autorstwa Piotra Cabana, ucznia klasy 2c Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 im. Obrońców Pokoju w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Gliwicach.

Nagrodzona trzecim miejscem w kategorii klas 1-2 praca, wykonana zgodnie z japońską sztuką składania papieru bez użycia kleju i nożyczek, przedstawia postać Creepera z gry Minecraft, której symbolem jest ten właśnie mob. Nietrudno się domyślić, że jest to jedna z ulubionych gier drugoklasisty, chętnie tworzącego w niej przeróżne budowle. Interesujące Piotra postacie z bajek czy gier powstają jednak nie tylko na komputerze. Dużą radość chłopcu sprawiają prace manualne i techniczne. Z przyjemnością układa klocki Lego, lepi z modeliny, rysuje i koloruje. Piotr ma ogromne szczęście, gdyż jego mama - pani Magdalena Caban - bardzo go wspiera. Można powiedzieć, że to dzięki niej hobbistyczna twórczość syna ujrzała światło dzienne:

- Podczas nauki zdalnej podsuwałam Piotrowi tematy różnych konkursów, aby jego prace nie lądowały tylko w szufladzie, ale żeby też miał z tego dodatkową frajdę - parę razy się udało! Zdobył nawet I miejsce w swojej kategorii wiekowej w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Technicznym "Nasz wiatrak nasze dziedzictwo".

Zainteresowania, o których dotychczas wspomnieliśmy to jeszcze nie wszystko. Poza materialnymi wytworami, chłopca fascynuje świat przyrody, a najmniejsze stworzonko nie umknie jego uwadze. Sam posiada akwarium z małymi krewetkami i rybkami. Hoduje także patyczaki i straszyki. Zdaje się, że dla kogoś tak zaangażowanego w zgłębianie niezwykłości otaczającego świata, wciąż będą rodzić się nowe inspiracje.

Piotr Caban SP39