Młodzi gliwiczanie uczą się kodowania

Dodano: 08.10.2020 / Sekcja:
Szkoła kodowania foto: Archiwum Fundacji kodujemy.org

 Zakodowane Gliwice to projekt Fundacji Media 3.0, w ramach którego dzieci w wieku 7-13 lat uczą się bezpłatnie kodowania.
Podczas zajęć młodzi gliwiczanie poznają tajniki programowania i robotyki, z wykorzystaniem takich pomocy dydaktycznych jak Lego WeDo, Lego Mindstorms, roboty Photon i Ozoboty.

- Zainteresowanie zajęciami przerosło nasze oczekiwania, zgłosiło się ponad dwa razy tyle chętnych, ile mamy miejsc. To nas bardzo cieszy i myślimy już nad kolejnymi fajnymi działaniami, skierowanymi właśnie do uczniów szkół podstawowych - mówi Beata Matuszek z Fundacji Media 3.0.

Fundacja Media 3.0 uczy kodowania od siedmiu lat. - Pierwsze nasze działania skierowane były do uczniów szkół średnich i nauczycieli. Prowadzimy kluby programistyczne w szkołach średnich i webinary programistyczne i związane z karierą w IT. W naszych działaniach dla starszych uczniów ,od wielu lat wspiera nas gliwicki SAP. Szkołę kodowania dla dzieci i młodzieży kodujemy.org prowadzimy od 2016. Jest to inicjatywa skierowana do młodszych uczniów. Wiemy, że szkoły rzadko mogą sobie pozwolić na zakup klocków i robotów edukacyjnych, a odpłatne zajęcia są często sporym obciążeniem dla rodziców. Dlatego cieszymy się, że dzięki wsparciu Miasta tyle dzieci może skorzystać z naszych bezpłatnych zajęć. - mówi Beata Matuszek.

Młodzi gliwiczanie w zajęciach z kodowania będą uczestniczyć do końca roku.
Projekt "Zakodowane Gliwice" został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.
Więcej na kodujemy.org oraz na profilu fb Fundacji: www.facebook.com/kodujemy.org/

Szkoła kodowania
Szkoła kodowania
Szkoła kodowania
Szkoła kodowania
Szkoła kodowania
Szkoła kodowania
Szkoła kodowania
Szkoła kodowania