Aktualności | Młodzi, ambitni i zdolni

Młodzi, ambitni i zdolni

Laureaci Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice 2021

Młodzi, ambitni i zdolni

Opublikowane: 04.11.2021 / Sekcja: Oświata 

"Tylko nielicznym udaje się wykroczyć poza horyzont teraźniejszości
i urzeczywistnić swoje marzenia."

Drodzy Uczniowie,
Laureaci Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice,

z radością przyjąłem wiadomość, że w gronie laureatów znalazło się aż 73 najlepszych uczniów gliwickich szkół! Stypendium jest podkreśleniem Waszej gorliwej nauki i rzetelnej pracy. Młodzi i ambitni ludzie stanowią najlepszą wizytówkę naszego miasta, a Wasze sukcesy są powodem do dumy i satysfakcji. Są wśród was laureaci i finaliści olimpiad i konkursów, ale również utalentowani młodzi muzycy. Znakomite wyniki oraz sukcesy, którymi możecie się pochwalić, zasługują nie tylko na wyróżnienie w postaci stypendium, ale również szacunek i uznanie. Proszę zatem przyjąć moje serdeczne gratulacje!

Wiem, że jesteście niezwykle ambitni, zaangażowani, macie swoje pasje i marzenia. Wielu z Was nie tylko rozwija swoją wiedzę, ale z równym zaangażowaniem pomaga rówieśnikom i angażuje się w rozmaite inicjatywy i przedsięwzięcia. Gratuluję Wam nie tylko dlatego, że zostaliście laureatami stypendium, ale również dlatego, że dokonaliście właściwego wyboru. Wiem, jak wiele pracy włożyliście w naukę, ale wiem również, że umiejętności, które już posiadacie pozwolą Wam w przyszłości zdobyć dobre wykształcenie. Z radością czekam na doroczną Gliwicką Galę "Laur Nauki", gdzie będę mógł osobiście podziękować Wam i pogratulować sukcesów.

Mam nadzieję, że dalsza nauka będzie dla Was nie tylko źródłem satysfakcji, ale także prawdziwym wyzwaniem na drodze do realizacji życiowych planów. Tylko nielicznym udaje się wykroczyć poza horyzont teraźniejszości i urzeczywistnić swoje marzenia - dlatego jestem przekonany, że Wasza sumienność i ogromne zaangażowanie, znajdą odzwierciedlenie w postaci kolejnych sukcesów.
Jeszcze raz gorąco dziękuję za zaangażowanie, gratuluję i życzę powodzenia na czekających Was egzaminach.
Rodzicom i nauczycielom również serdecznie dziękuję i gratuluję - to także Wasza zasługa, że możemy się pochwalić tak niezwykłymi młodymi ludźmi.

Adam Neumann
Prezydent Miasta Gliwice

 

Laureaci Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice 2021, przyznawanego corocznie w ramach "Miejskiego programu wspierania edukacji dzieci i młodzieży pobierających naukę w Gliwicach":

Jacek Adamecki, Mikołaj Augustyn, Jarosław Augustyniak, Jan Baranowski, Adam Barchański, Alicja Bartnik, Hanna Borowska, Julia Chmielowska, Zofia Danikiewicz, Adam Drewko, Tymoteusz Dylich, Jakub Fudal, Patryk Fudal, Radosław Garbiec, Maria Gorczyca, Jakub Gorka, Seweryn Górecki, Monika Honisz, Nina Horoszewicz, Jakub Jabłukiewicz, Martyna Jeziorska, Anna Jędrzejowska, Karol Kapłanek, Filip Kaptacz, Anna Kata, Henryk Kaźmierczak, Matylda Klasik, Tomasz Kliber, Jakub Kolarski, Zuzanna Kwiecień, Maja Laksa, Antonina Latocha, Justyna Liber, Franciszek Łopuszański, Adam Maciuga, Paweł Mercik, Jakub Nocoń, Jakub Nowrotek, Paweł Oborski, Maya Ogbonia, Marcel Olechno, Felicja Opielka, Emil Pająk, Krzysztof Palatyński, Maciej Panasiewicz, Gabriela Pappas, Aleksander Pizoń, Conrad Pronobis, Marta Rogala-Rojek, Aleksandra Rösner, Maja Rudnicka, Zofia Rzeźnikiewicz, Anna Salicka, Martyna Sałuch, Sandra Sater, Zofia Schwedler, Magdalena Sienkiel, Sonia Siudak, Michał Spieszko, Aleksandra Stangel, Julia Starowicz, Kajetan Struski, Dominik Styła, Jan Szaniewski , Hanna Sztymelska, Malwina Śliwińska, Maksymilian Śnigucki, Alina Tutak, Victoria Vicenzin, Amelia Wyrobek, Aleksandra Zacharska, Oliwia Zielińska, Agata Ziółkowska.

Tegoroczni Laureaci stypendium Prezydenta Miasta Gliwice są uczniami:

 • I Liceum Ogólnokształcącego,
 • V Liceum Ogólnokształcącego,
 • II Liceum Ogólnokształcącego,
 • Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej Filomata,
 • Szkoły Podstawowej Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego w Gliwicach,
 • Zespołu Szkół Katolickich Fundacji „Szkoła z Charakterem” im. Edith Stein w Gliwicach,
 • Szkoły Podstawowej nr 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7,
 • Szkoły Podstawowej nr 6 w Gliwicach,
 • Szkoły Podstawowej nr 23 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16,
 • Szkoły Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4,
 • Szkoły Podstawowej nr 39 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4,
 • Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5,
 • Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach,
 • Szkoły Podstawowej nr 14 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14.

Wszyscy laureaci stypendium za osiągnięcia artystyczne, są uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Gliwicach.

Gratulujemy!

Laureaci Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice 2021