Aktualności | Mini MasterChef w CKZiU nr 1 w Gliwicach

Mini MasterChef w CKZiU nr 1 w Gliwicach

Mini MasterChef w CKZiU nr 1 w Gliwicach

Opublikowane: 13.05.2024 / Sekcja: Oświata 

W kwietniu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 odbyła się kolejna edycja sztandarowego konkursu Mini MasterChef dla uczniów Szkół Podstawowych. W zawodach wzięło udział 11 zespołów ze szkół podstawowych Miasta Gliwice i Powiatu Gliwickiego. Tematem tegorocznej edycji były pierogi z nadzieniem słodkim i słonym. Uczestnicy mieli okazję przygotować między innymi: pierogi czekoladowe z twarogiem, pierogi z kaszą gryczaną i serem, pierogi białe ze szpinakiem, pierogi marchewkowe z soczewicą i grzybami oraz pierogi buraczane z jabłkiem. Komisja wyłoniła 2 zwycięzców konkursu: Lenę Stachowską i Oliviera Bar ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gliwicach.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Gliwickie CKZiU jest organizatorem i gospodarzem wielu ciekawych konkursów i uroczystości. 11 kwietnia odbyło się II spotkanie z Mistrzem Sztuki Kulinarnej. Mistrz, Pan Piotr Borecki doświadczony kelner i szkoleniowiec, podzielił się swoją wiedzą i umiejętnościami z uczniami z zakresu serwisu angielskiego.
Od 16 lutego do 5 kwietnia odbywały się kursy - barista/ barman dla uczniów CKZiU nr 1. Uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki sztuki barmańskiej i sztuki parzenia oraz dekorowania kawy, ucząc się od doświadczonego mistrza tego rzemiosła. Wszystkie kursy, które organizowane były przez komisję przedmiotów gastronomicznych cieszyły się niezwykłą popularnością i zainteresowaniem.
20 lutego uczniowie kształcący się w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych mieli okazję brać udział w warsztatach organizowanych przez Śląską Wyższą Szkołę Medyczną. Tematyką warsztatów było: "Wykrywanie chemicznych dodatków do żywności.
Pod koniec ubiegłego roku 1 grudnia w CKZiU odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Żywieniu. Tematyką wiodąca tegorocznej edycji było: "Mięso i przetwory mięsne - technologia i zastosowanie w żywieniu". CKZiU jest siedzibą okręgu województwa śląskiego, dlatego też szkoła miała okazję gościć liczne grono uczniów i nauczycieli, którzy uczestniczyli w tegorocznych eliminacjach. Placówkę reprezentowali uczniowie 4 klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Sławomir Andrzejewski i Kinga Ilczuk (klasa 4ż).
4 grudnia zorganizowano I Spotkanie z Mistrzem Sztuki Kulinarnej. Uczniowie klasy 2k i 2ż1 uczestniczyli w warsztatach lukrowania pierników. Warsztaty poprowadziły Aleksandra Rzepka uczennica 4 klasy technikum Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu oraz absolwentka tej szkoły Monika Konieczny. Obie uczennice są laureatkami konkursu Dekor - Piernik - art, oraz konkursu Expo Sweet, a Monika Konieczny jest złotą laureatką międzynarodowego konkursu Cake International Birmingham 2023r. Wraz z dziewczynami przyjechał ich nauczyciel Pan Piotr Wasik- mistrz cukiernictwa.

/materiał CKZiU/

ckziu ckziu ckziu ckziu ckziu ckziu ckziu ckziu