Aktualności | Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024

Opublikowane: 05.09.2023 / Sekcja: Oświata 

Tegoroczna Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024 odbyła się 4 września br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 przy ul. Okrzei 16 w Gliwicach. Szkoła ta, w ostatnim czasie zrealizowała dużą inwestycję, dzięki której przedszkole będące częścią zespołu zyskało bardzo nowoczesną i znacznie przestronniejszą niż dotychczasowa przestrzeń. We wrześniu ubiegłego roku przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 8 rozpoczęły zajęcia w nowej lokalizacji. Inwestycja została w całości sfinansowana przez samorząd miasta Gliwice. Koszt budowy nowego przedszkola to ponad 13 mln zł. Inwestycja objęła również zagospodarowanie terenu wokół szkoły - budowę nowego placu zabaw, chodników oraz ciągów komunikacyjnych. 
W tym roku w szkolnych ławach gliwickich szkół publicznych zasiada ponad 26 tys. uczniów, z czego ponad 1600 poszło do szkoły po raz pierwszy, a niemal 3 tys. rozpoczęło naukę w klasach pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych.

Podczas uroczystości Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Gliwice Ewą Weber podziękowali za wieloletnią pracę i pożegnali odchodzące na emeryturę panią Aleksandrę Szyszkę, która pełniła funkcję dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Gliwicach oraz panią Grażynę Rosławską dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Gliwicach. Tradycyjnie też prezydent Gliwic Adam Neumann wręczył gratulacje 10 dyrektorom szkół i placówek oświatowych powołanych na stanowisko od 1 września br.


Drodzy uczniowie i przedszkolaki! 
Szanowni Rodzice! 
Nauczyciele, Dyrektorzy!

Życzymy w nowym roku szkolnym niegasnącego zapału do pracy, wytrwałości i wszelkiej pomyślności oraz odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań. 
Wyznaczanie ambitnych celów i ich realizacja to najlepsza droga do sukcesu - pozwala uwierzyć w siłę nauki i potęgę ludzkich możliwości! 

Zapraszamy do GALERII