Aktualności | Międzyszkolny Konkurs "Gliwice - moje miasto im. E. Całki"

Międzyszkolny Konkurs "Gliwice - moje miasto im. E. Całki"

Międzyszkolny Konkurs "Gliwice - moje miasto im. E. Całki"

Opublikowane: 09.05.2024 / Sekcja: Oświata 

Już po raz 24 Szkoła Podstawowa nr 14 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 zorganizowała Międzyszkolny Konkurs "Gliwice - moje miasto im. E. Całki" dla uczniów z trzecich klas z gliwickich szkół. Jest to konkurs, w trakcie którego uczniowie prezentują wiedzę o swoim rodzinnym mieście - Gliwicach. Określają położenie geograficzne Gliwic. Przedstawiają najważniejsze wydarzenia z przeszłości i dnia dzisiejszego Gliwic. Prezentują umiejętność czytania planu miasta. Rozpoznają najbardziej znane zabytki Gliwic. Wykazują się znajomością legendy i życia znanego gliwiczanina. W tym roku była to legenda pt: "Wrzątek - narzędziem obrony", a znany gliwiczanin to Oskar Troplowitz.
Do konkursu zgłosiło się 10 drużyn. Wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 - Marek Czyż, Pietrzak Gabriela. Uczniów przygotowała Pani Barbara Szampera
Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 - Marczak Stanisław, Kowalska Martyna. Uczniów przygotowała Pani Danuta Warmuz.
Trzecie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 - Stachel Hanna, Wiendlocha Dorota. Uczniów przygotowała Pani Maria Chachulska-Kolka.
Wszyscy uczniowie, zostali nagrodzeni.
Dziękujemy Wydziałowi Promocji miasto Gliwice za wsparcie w postaci nagród za udział w konkursie.

Po konkursie odbyła się krótka lekcja regionalna. Uczniowie klasy 3c i 3a zaprezentowali efekty swojego projektu związanego z Sośnicą. Przedstawili ciekawe miejsca, które są w naszej dzielnicy, budynki, które sami wykonali. Była to ciekawa lekcja regionalna.
Konkurs przebiegł sprawnie, w miłej atmosferze.
Zapraszamy uczniów i nauczycieli w przyszłym roku, bo to będzie jubileuszowy 25 konkurs.

/materiał: ZSO14/

zso14 zso14