Aktualności | Master of Business Administration MBA Przemysł 4.0.

Master of Business Administration MBA Przemysł 4.0.

Master of Business Administration MBA Przemysł 4.0.

Opublikowane: 20.01.2023 / Sekcja: Oświata 

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom transformacji cyfrowej, Politechnika Śląska wraz z Nyenrode Business University w Niderlandach oraz Partnerami biznesowymi, przygotowały program studiów podyplomowych MBA Przemysł 4.0. Misją MBA Politechniki Śląskiej jest rozwijanie silnych liderów zarządzania i technologii przyszłości, mających pozytywny wpływ na postęp technologiczny i społeczny, gotowych stawić czoła wyzwaniom współczesności.

Studia MBA w Politechnice Śląskiej to interdyscyplinarny program zaawansowanych kompetencji menedżerskich wykorzystujący najnowsze osiągnięcia wielu współczesnych dyscyplin: ekonomii i finansów, zarządzania, psychologii, prawa, nauk o komunikacji społecznej i mediach oraz wielu innych.

Program został przygotowany w oparciu o standardy jednej z 3 najbardziej prestiżowych, światowych akredytacji AMBA (Association of Masters of Business Administration), co umożliwia uzyskanie dyplomu o uznanej, międzynarodowej randze. Poza standardową 580 godzinną ścieżką dydaktyczną menedżerską, oferuje słuchaczom dedykowaną ścieżkę specjalizacyjną z obszaru Przemysłu 4.0. Obejmuje ona 120 godzin dydaktycznych, w tym wizyty studyjne w krajowych i zagranicznych firmach oraz spotkania z uznanymi autorytetami.

Absolwent zdobywa prestiżowy dyplom ukończenia studiów MBA sygnowany przez Politechnikę Śląską - jedną z 10 uczelni badawczych w Polsce oraz Nyenrode Business University w Niderlandach - jeden z najlepszych biznesowych uniwersytetów w Europie. Komfortowa forma studiów pozwala słuchaczom sprawnie łączyć MBA z codziennymi obowiązkami, dzięki formule weekendowej (zajęcia w soboty i niedziele) oraz hybrydowej (zajęcia on-line i stacjonarnie). Zajęcia odbywają się w języku polskim i angielskim, z opcją gwarantowanych tłumaczeń. W skład kadry dydaktycznej wchodzą najwyższej klasy krajowi i międzynarodowi eksperci. Studia oferują innowacyjne formy kształcenia, gdzie ponad połowa zajęć prowadzona jest przez praktyków w formie gier menedżerskich, learning by doing, design thinking, case study, symulacji zarządczych oraz projektów zespołowych. Dopełnieniem są wizyty w topowych krajowych i zagranicznych podmiotach oraz sesja wyjazdowa do uczelni partnerskiej, czyli Nyenrode Business University w Niderlandach. Absolwenci studiów są ponadto zwolnieni z obowiązku egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Naszymi biznesowymi partnerami, prowadzącymi wspólnie z nami zajęcia są:
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Regionalna Izba Przemysło-Handlowa w Gliwicach, Park Naukowo-Technologiczny TechnoPark Gliwice, Rockwell Automation, Philips, APA Gropup, AJUT, EMT-Systems, Silesia Automotive.

Politechnika Śląska jako nowoczesny uniwersytet techniczny od lat z powodzeniem kształci kadry dla przemysłu zaawansowanych technologii. Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w programie studiów MBA Przemysł 4.0. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej
mba.polsl.pl oraz mcbi.pl.