Aktualności | Liczy się dobra zabawa, a nie uzyskany wynik sportowy.

 Liczy się dobra zabawa, a nie uzyskany wynik sportowy.

Liczy się dobra zabawa, a nie uzyskany wynik sportowy.

Opublikowane: 11.11.2022 / Sekcja: Oświata 

Gliwickie Spartakiady to dwa dni pełne prawdziwych sportowych emocji, w ciągu których w gliwickiej Arenie w sportowej rywalizacji zmierzyło się niemal 500 zawodników z 39 drużyn.

- Spartakiadzie przyświeca jedna myśl "Liczy się dobra zabawa, a nie uzyskiwany wynik sportowy." Poprzez organizację tego typu imprezy chcemy przede wszystkim zachęcać dzieci do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych, propagować zdrowy styl życia poprzez aktywne spędzanie czasu, wspomagać rozwój sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci. Uczymy Nasze Dzieciaki zasad zdrowej rywalizacji sportowej, a wszystko to w atmosferze współpracy i współdziałania w zespole. - podkreśla pomysłodawczyni Spartakiady Dorota Iwanek dyrektor ZSP14.

W tym roku po raz pierwszy odbyła się Gliwicka Spartakiada Trzecioklasistów Uczniów Szkół Podstawowych. W gliwickiej Arenie ponad 200 uczestników rywalizowało w 5 konkurencjach przygotowanych przez Pana Jarosława Kaszowskiego i trenerów Akademii Sportowej TEAM. Wszyscy zgodnie przyznają, że zabawa była doskonała. Impreza miała charakter sportowej rywalizacji drużyn trzecioklasistów z gliwickich szkół podstawowych. Spartakiada ma zasięg miejski, mogą w niej uczestniczyć wszystkie publiczne i niepubliczne szkoły znajdujące się na terenie miasta Gliwice. Jest to doskonała okazja do integracji gliwickich placówek. Jest to wspólne przedsięwzięcie realizowane przez Miasto Gliwice, Arenę Gliwice, Akademię Piłkarską TEAM, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7, Szkołę Podstawową nr 9, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych nr 1, oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14 w Gliwicach. 
Zapraszamy do GALERII.

Przedszkolaki natomiast spotkały się już po raz ósmy! VIII Gliwicka Spartakiada Przedszkolna odbyła się 9 listopada 2022 r. Do udziału w tegorocznej spartakiadzie zgłosiło się 288 zawodników z gliwickich placówek przedszkolnych. Było to wspólne przedsięwzięcie realizowane przez Miasto Gliwice, Arenę Gliwice, Akademię Piłkarską TEAM i ZSP14 w Gliwicach. W Spartakiadzie mogą uczestniczyć wszystkie publiczne i niepubliczne przedszkola znajdujące się na terenie miasta Gliwice. Impreza jest doskonałą okazją do integracji gliwickich placówek przedszkolnych. 
Zapraszamy go GALERII.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wspólną zabawę: rodzicom, dyrektorom, nauczycielom i dzieciom.