Aktualności | Laureaci Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice 2020

Laureaci Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice 2020

Laureaci SPM2020

Laureaci Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice 2020

Opublikowane: 24.10.2020 / Sekcja: Oświata 

"Jeżeli istnieje klucz do sukcesu to jest nim wytrwałość". A sukcesy laureatów Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice, są tego najlepszym przykładem. W tym roku 52. uczniów gliwickich szkół, znalazło się w gronie laureatów. Każdy z nich, to wyjątkowo zdolny i utalentowany młody człowiek, który jest doskonałym przykładem, że umiejętności - w połączeniu ze zdrową ambicją i zaangażowaniem - to przepis na sukces. Tych 52. młodych ludzi oraz ich nauczyciele udowodnili, że nauka i solidna praca, przynoszą korzyści. I nawet jeśli teraz trudno je w pełni ocenić, to w przyszłości mogą stać się przyczynkiem do osiągnięcia zawodowych sukcesów i być źródłem satysfakcji.

Stypendia Prezydenta Miasta Gliwice są przyznawane na podstawie Uchwały nr VII/133/2019 Rady Miasta Gliwice z 11 lipca 2019 r. Tegoroczni laureaci są uczniami - I Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum Ogólnokształcącego, V liceum Ogólnokształcącego, Liceum Ogólnokształcącego Filomata, Liceum Ogólnokształcącego Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego w Gliwicach, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Szkoły Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 39 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4. Natomiast laureaci stypendium za osiągnięcia artystyczne, są uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne w wysokości od 500 do 2200 złotych.

Laureatami stypendium Prezydenta Miasta Gliwice 2020 zostali: Zofia Cybul, Aleksandra Cywińska, Ida Durbacz, Mateusz Gilowski, Anna Grodnicka, Konrad Guzek, Aleksandra Izydorczyk, Albert Kęska, Stanisław Krakowian, Bruno Królikowski, Mateusz Miodyński, Zofia Smołka, Aleksandra Sobczyk, Klara Sokół, Krzysztof Szatka, Magdalena Wacławczyk, Szymon Wróbel, Paweł Żuchowicz, Letizia Goretzki, Anna Muszyńska, Amelia Bac Cardenas, Maya Ogbonnia, Matylda Machura, Karolina Nierychło, Emil Pająk, Dominik Styła, Krzysztof Lach, Jan Pisarek, Maja Rudnicka, Agata Mientus, Seweryn Górecki, Jakub Kalka, Dominika Kampka, Adam Kancy, Krzysztof Kostowski, Oliwia Nietopiel, Piotr Opielka, Jakub Schuwald, Michał Towarek, Mateusz Dembia, Maria Żyła, Maksymilian Szeithauer, Pola Wideł, Sonia Szczotka, Julia Jamorska, Radosław Garbiec, Jakub Gorka, Antoni Dzwonowski, Justyna Liber, Grzegorz Jurkiewicz, Agata Folwaczny, Magdalena Sienkiel.

- Serdecznie gratuluję wszystkim Laureatom. Ich osiągnięcia, są wizytówką gliwickiej oświaty. Cieszę się, że mogę uhonorować tych Młodych Ludzi nagrodą stypendialną, by mogli się nadal rozwijać. By wiedzieli, że ich osiągnięcia są bardzo ważne i dużo znaczą nie tylko w wymiarze edukacyjnym, ale również dla gliwickiego samorządu - podkreśla Adam Neumann, Prezydent Miasta Gliwice i dodaje - mam nadzieję, drodzy Laureaci, że będzie to dla Was doping do dalszej pracy. A gdy osiągniecie sukces gdziekolwiek na świecie, będziecie pamiętać i podkreślać, że podstawy nauki zdobywaliście w Gliwicach.

Dołączamy do gratulacji! Trzymamy za Was kciuki i gorąco życzymy, by nie zabrakło Wam zapału w codziennych zmaganiach z nauką. Byście zawsze potrafili odnaleźć motywację do pokonywania słabości. By pomimo licznych przeszkód, jakie przychodzi nam w ostatnim czasie pokonywać, nie zabrakło Wam zapału do nauki i pomnażania sukcesów!

Niestety, z uwagi na obowiązujące obostrzenia, w najbliższym czasie brak będzie możliwości zorganizowania tradycyjnego spotkania z Laureatami, podczas których byłaby możliwość, aby wręczyć im listy gratulacyjne. Stypendia zostaną przekazane naszym Laureatom przez dyrektorów szkół.