Aktualności | Laureaci stypendium Ministra Edukacji i Nauki z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Laureaci stypendium Ministra Edukacji i Nauki z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Laureaci stypendium Ministra Edukacji i Nauki z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Opublikowane: 23.11.2023 / Sekcja: Oświata 

Wśród tegorocznych laureatów znalazła się aż trójka uczniów z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. 
17 listopada w rybnickim Ośrodku Pracy Pozaszkolnej "Przygoda" miało miejsce wręczenie stypendiów Ministra Edukacji i Nauki dla uczniów, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali wybitne osiągnięcia edukacyjne. 
- Miło nam donieść, że 3 spośród 4 stypendiów przyznanych w delegaturze gliwickiej trafiło do naszej szkoły. W dziedzinie osiągnięć naukowych stypendystą został nasz absolwent Jan Zakrzewski, który osiągnął tytuł laureata z olimpiady informatycznej oraz finalisty z olimpiady matematycznej. W dziedzinie osiągnięć sportowych, stypendia ministra otrzymały dwie uczennice ALO: Magda Ratyna z klasy 3b i Oliwia Janeczek z klasy 2a. Obie dziewczyny są zawodniczkami klubu Piast Gliwice, gdzie trenują z wielkimi sukcesami krajowymi i międzynarodowymi szermierkę. Poza wynikami sportowymi Magda i Oliwia musiały wykazać się dodatkowo wysokimi wynikami w nauce. Jeszcze raz gratuluję Magdzie, Oliwii oraz Jankowi. Janek jest już studentem UJ, ale trzymamy kciuki za powtórzenie tego osiągnięcia przez nasze sportsmenki w przyszłym roku szkolnym. - z dumą informuje Pani Małgorzata Borysławska dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Warto dodać, że w obecnej edycji stypendiów, do ministerstwa wpłynęło blisko 3 tysiące wniosków, a otrzymało je niespełna 400 osób z całej Polski. W województwie śląskim szkoły wytypowały prawie 300 kandydatów, ale nagrodzono jedynie 31 z nich, w tym zwycięską Trójkę z ALO.

Serdecznie gratulujemy! 
 

ALO ALO