Aktualności | Kolejny sukces uczniów SP39 w Gliwicach w jesiennej rozgrywce Pho3nix Kids!

Kolejny sukces uczniów SP39 w Gliwicach w jesiennej rozgrywce Pho3nix Kids!

Kolejny sukces uczniów SP39 w Gliwicach w jesiennej rozgrywce Pho3nix Kids!

Opublikowane: 14.11.2022 / Sekcja: Oświata 

Zakończyła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Pho3nix Active School -  międzyszkolnego konkursu "na kroki", który w całości był przeprowadzony w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids. Rywalizując z innymi szkołami w przejściu jak największej ilości kroków, uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 im. Obrońców Pokoju w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 Gliwicach, zajęli 4. miejsce. Uczniowie i nauczyciele z dumą dodają, że jest to wynik jeszcze lepszy od zaszczytnego 10. miejsca, zdobytego w zeszłorocznej edycji.

-  Udział w konkursie polegał na wykonywaniu najbardziej naturalnej aktywności fizycznej. Każdy spacer, każdy krok przybliżał uczniów naszej placówki do uzyskania tytułu najaktywniejszej szkoły w Polsce, a także do zdobycia indywidualnych nagród w konkursie. Można było maszerować, biegać, wykonywać marszobiegi, czyli wszystko to, co było związane z krokami. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że jesteśmy jedną z najaktywniejszych szkół w Polsce. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ich determinacja, zaangażowanie i wytrwałość, za co bardzo dziękujemy – komentuje pani Marta Stepek, nauczyciel wychowania fizycznego.

Każdy krok wykonany w ramach konkursu to nie tylko utrzymanie wysokiej pozycji w rankingu najaktywniejszych szkół w Polsce. Dla uczniów był to także krok do podniesienia i utrzymania sprawności fizycznej oraz wytworzenia nawyku podejmowania aktywności, co na pewno zaowocuje w przyszłości: 
- I to stanowiło dla nas cel nadrzędny podczas zgłaszania szkoły do wyzwania – każdy rodzaj aktywności fizycznej i angażowanie dzieci w różne formy ruchu to inwestycja w ich przyszłość i mowa tu oczywiście o zdrowiu.

"Ruch może zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu"- tym mottem kończymy tegoroczną edycję konkursu i przygotowujemy się do kolejnej.