Aktualności | Izabela Rozkoszek wicemistrzynią Europy

Izabela Rozkoszek wicemistrzynią Europy

Opublikowane: 24.11.2020 / Sekcja: Oświata

Izabela Rozkoszek to skromna, energiczna i ambitna uczennica klasy 3au Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach. W wielkim finale Młodzieżowych Mistrzostw Juniorów i Juniorek w boksie, który miał miejsce 22 listopada 2020 r. w czarnogórskiej Budvie, Izabela stanęła do walki z dwukrotną Mistrzynią Europy z wagi 54 kg - zawodniczką pochodząca z Budvy w Czarnogórze Bojaną Gojkovic. Nasza Iza pokazała wolę walki, chęć ekspresyjnego działania, ale też piękny boks. W finale zajęła drugie miejsce i zdobyła zasłużone srebro. Została Wicemistrzynią Europy za rok 2020.

W drodze do finału pokonała brązową medalistkę Mistrzostw Europy 2019 Ukrainkę Yulie Honcharenko 4-1. W półfinale Iza zwyciężyła w pojedynku z obrończynią tytułu mistrzowskiego, uważaną za główną faworytkę kategorii wagowej 57kg - Rosjankę Alinę Kantemirovą 4-1.

W podsumowaniu Mistrzostw Europy Europejska Federacja Boksu Olimpijskiego EUBA uznała Izabelę Rozkoszek za odkrycie Mistrzostw!

Pięściarka Gardy Gierałtowice to wybitna i utalentowana sportsmenka, która boksowała w pięknym stylu, pokonując rywalki, stosując ostrą wymianę ciosów. Izabela jest dobrą organizatorką, potrafi podejmować trafne i szybkie decyzje, które pozwalają jej na odnoszenie sukcesów w dyscyplinie, jaką jest boks. Ta świetnie zorganizowana dziewczyna. W klasie 3au CKZiU do której uczęszcza, jest lubiana, a koleżanki i koledzy z klasy kibicują jej i wspierają w osiaganiu kolejnych sportowych sukcesów.

Srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Europy to największe osiągnięcie zawodniczki Gardy Gierałtowice. Wcześniej Iza zdobywała medale na Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski. W tym roku również została Międzynarodową Mistrzynią Śląska!

Dyscyplina pracy, koncentracja, zdecydowanie, pozwalają mistrzyni w zdobywaniu kolejnych osiągnięć sportowych.
Izabeli życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za następne zwycięstwa. Gratulujemy i bardzo się cieszymy, że mamy tak utalentowaną zawodniczkę w murach gliwickiej szkoły – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach!