Grudniowa przygoda z teatrem

Dodano: 04.12.2020 / Sekcja:
arena

Zbliżają się święta. Ale zanim spędzimy czas w rodzinnym gronie, trzeba wszystko odpowiednio przygotować. To zaś zajmuje zwykle mnóstwo czasu. Do tego nauka zdalna i konieczna pomoc rodziców swoim dzieciom. Kiedy rodzicom przybywa coraz więcej obowiązków z pomocą przychodzi Fundacja W to mi graj, z kreatywnymi propozycjami nie tylko spędzenia wolnego czasu, ale ciekawej oferty edukacyjnej.

Warsztaty i spektakle online

W grudniu, co środę, o godzinie 16:00 warsztaty „Daj przykład”, czyli spotkania z teatrem, tańcem, muzyką i cyrkiem.
4 grudnia 2020, o godz. 16:00 odbędzie się audycja muzyczna dla dzieci „Śląski blues”, zachęcająca do wspólnego spędzenia święta górników, Barbórki.
"Baśniowa Szkoła Teatru", czyli cykl spektakli online. 
Już 6 grudnia 2020, w Mikołaja, o 16:00 odbędzie się transmisja przedstawienia familijnego „Szydełkowa Szopka Babci Klary”.
Kolejny spektakl, skierowany już do nieco starszej widowni i młodzieży, 19 grudnia 2020, o nieco późniejszej porze  - 19:30: „Balladyna”, w wykonaniu Gliwickiego Teatru Tańca, czyli "Zazdroszczę tej, co dzisiaj rano mną była".

Dlaczego warto?

Zabawy, ćwiczenia, czy zadania teatralne, ale także cyrkowe, taneczne i rytmiczne wywierają duży wpływ na kształtowanie charakteru i osobowości dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji oraz rozładowują nagromadzone emocje. Są jednym z efektywnych środków wychowania wszechstronnego, dają możliwość poczucia wspólnego działania w tym trudnym czasie, kiedy wiele możliwości spędzania czasu wolnego zostało ograniczonych.

Gdzie oglądać?

Najłatwiej na Facebooku, na profilach Areny Gliwice oraz kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę. W zakładce „wydarzenia” warto wyszykać najbardziej interesujące propozycje. Warto zaznaczyć opcję „biorę udział”. W ten sposób nie przegapi się godzin transmisji, bo na chwilę przed rozpoczęciem otrzymamy powiadomienie.
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Zaproś teatr do swojego domu!

Projekt „DAJ PRZYKŁAD” realizuje Fundacja W to mi graj.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.