Finał Plebiscytu na Sportowca Roku 2020 w ZSO 8

Dodano: 12.03.2021 / Sekcja:
Sportowiec Roku foto: Archiwum ZSO 8

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach już po raz siódmy zorganizował wybory najlepszego sportowca roku, w szkolach wchodzących w skład zespołu. W tym roku w przygotowaniu imprezy nie przeszkodziła epidemia i brak uczniów w murach szkoły.

Plebiscyt przeprowadzony online, spotkał się z wielkim zaangażowaniem społeczności szkolnej oraz wielu innych osób, dla których sport to przestrzeń najlepszego rozwoju dzieci i młodzieży.

W szkole - zlokalizowanej przy ulicy Syriusza w dzielnicy Kopernik, na terenie której znajduje się Arena Lekkoatletyczna - nietrudno znaleźć świetnych zawodników. W oddziałach sportowych pływackich i lekkoatletycznych, wielu uczniów posiada bogate zbiory medali i pucharów z różnych zawodów na szczeblu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Nie brakuje również młodzieży uprawiającej z powodzeniem inne dyscypliny sportu: koszykówkę, kolarstwo, tenis stołowy, gimnastykę artystyczną czy taniec.
W poprzednich edycjach plebiscytu zwycięzcami zostali m.in: Kacper Szczurowski, Sebastian Majgier, Michał Kapias (dwukrotnie), Dominika Kossakowska i Łukasz Górka. Niektórzy z nich do tej pory trenują i zdobywają medale, a nawet przygotowują się do olimpiady.

W tym roku najlepsi sportowcy wybierani byli w trzech kategoriach: klasy 1-3 Sszkoły Podstawowej, klasy 4-8 Szkoły Podstawowej oraz klasy Liceum Ogólnokształcącego. Kapituła wyłoniła zwycięzców tegorocznego plebiscytu.
Zwycięzcami 7 edycji Sportowca Roku  2020 zostali:

  1. W kategorii klas 1-3 SP - Maciej Fuks z kl. 3a
  2. W kategorii klas 4-8 SP - Grzegorz Czogała z kl. 8a
  3. W kategorii klas LO - Bartosz Chodukiewicz z kl. 3A

Dodatkową nagrodą, której towarzyszyły ogromne emocje była nagroda publiczności. W tym roku statuetka trafiła w ręce uczennicy klasy 4b SP - Marii Garbacz.

- Sport, to jeden z głównych priorytetów w działaniach samorządu miasta Gliwice. Jest on wpisany w  kierunkową strategię miasta. - podkreśliła w swoim przemówieniu, obecna na uroczystej Gali Ewa Weber, Zastępca Prezydenta Miasta Gliwice. - Życzę wszystkim nominowanym, by osiągali jak najlepsze wyniki. Do tego potrzebny jest hart ducha i charakteru. Walczcie i nigdy się nie poddawajcie - dodała Pani Prezydent, zapewniając ich o wsparciu nie tylko najbliższych, ale również i samorządu miasta Gliwice.

Wszystkim nominowanym życzymy dalszych sukcesów sportowych, a laureatom gratulujemy wyróżnienia.

Sportowiec Roku
Gratulacje laureatom złożyli Zastępca Prezydenta Miasta Gliwice - Ewa Weber, Dyrektor ZSO nr 8 Katarzyna Dąbrowska (z lewej) oraz Naczelnik Wydziału Edukacji - Mariusz Kucharz
Sportowiec Roku
Sportowiec Roku - w kategorii klas 1-3 SP - Maciej Fuks z kl. 3a
Sportowiec Roku
Sportowiec Roku - w kategorii klas 4-8 SP - Grzegorz Czogała z kl. 8a
Sportowiec Roku
Sportowiec Roku - uczennica kl. 4b SP - Marii Garbacz.
Sportowiec Roku
tegoroczni nominowani w towarzystwie zaproszonych gości
Sportowiec Roku
tegoroczni nominowani w towarzystwie zaproszonych gości
Sportowiec Roku
Sportowiec Roku - w kategorii klas LO - Bartosz Chodukiewicz z kl. 3A
Sportowiec Roku
Sportowiec Roku
podziękowania w imieniu społeczności ZSO nr 8
Sportowiec Roku Gratulacje laureatom złożyli Zastępca Prezydenta Miasta Gliwice - Ewa Weber, Dyrektor ZSO nr 8 Katarzyna Dąbrowska (z lewej) oraz Naczelnik Wydziału Edukacji - Mariusz Kucharz
Sportowiec Roku Sportowiec Roku - w kategorii klas 1-3 SP - Maciej Fuks z kl. 3a
Sportowiec Roku Sportowiec Roku - w kategorii klas 4-8 SP - Grzegorz Czogała z kl. 8a
Sportowiec Roku Sportowiec Roku - uczennica kl. 4b SP - Marii Garbacz.
Sportowiec Roku tegoroczni nominowani w towarzystwie zaproszonych gości
Sportowiec Roku tegoroczni nominowani w towarzystwie zaproszonych gości
Sportowiec Roku Sportowiec Roku - w kategorii klas LO - Bartosz Chodukiewicz z kl. 3A
Sportowiec Roku
Sportowiec Roku podziękowania w imieniu społeczności ZSO nr 8