Aktualności | Filomata na Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu w Gdyni

Filomata na Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu w Gdyni

Filomata na Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu w Gdyni

Opublikowane: 05.05.2023 / Sekcja: Oświata 

W Gdyni odbył się Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu. Na gdyńskiej scenie zameldowali się również gliwiczanie - uczniowie Szkoły Podstawowej FILOMATA, która już od wielu lat angażuje się ten projekt. W Gdyni wystąpiły cztery filomackie drużyny. Pierwsza - drużyna Junioroków w składzie Laura, Magda, Kamila, Hania, Julia, Ala, Piotr, Tomek, Grześ, Natalka. Drużynę prowadziła Pani Małgorzata Lisowska. Juniorki zaprezentowały przedstawienie "Dinusie na defiladzie". Drużyny Juniorków nie biorą oficjalnie udziału w konkursie, można rzec występują gościnie. 
Z kolei w zmaganiach konkursowych wzięły udział następujące drużyny: Drużyna Pani Izabeli Roman i Pani Izabeli Cichoń w składzie Hania, Monika, Janek, Kuba, Ania, Zuzia i Marcelina. Drużyna ta zmagała się z problemem "Piraci w pogoni za skarbem" zajmując w swojej grupie wiekowej 1. miejsce i uzyskując tym samym tytuł Mistrzów Polski.
Wicemistrzostwo zdobyły dwie drużyny: Drużyna Pani Izabeli Gielnik w składzie Emilka, Leon, Leon, Hania, Zosia, Krzyś i Ignacy oraz drużyna Pani Gabrieli Morel w składzie Ewa, Zosia, Marysia, Kinga, Amelka i Julia. Nasi wicemistrzowie rozwiązywali następujące problemy: "Twoja Troja" oraz "Piraci w pogoni za skarbem".

Grupa, która uzyskała tytuł Mistrza Polski otrzymała prawo do reprezentowania Polski na Światowych Finałach w Stanach Zjednoczonych, które odbędą się w drugiej połowie maja.  Co więcej, jest to drużyna, która w tamtym roku uzyskała Mistrzostwo Świata.

Gratulujemy wszystkim i trzymamy kciuki.

Filomata Filomata Filomata